ARAZKHABAR.IR

مصرف برق ۱۰۰ اداره پر مصرف آذربایجان غربی محدود می شود


مصرف برق ۱۰۰ اداره  پر مصرف آذربایجان غربی محدود می شود آراز خبر- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از اعمال محدودیت مصرف برای ادارات و بانک های پرمصرف و بی توجه به برنامه های پیک بار خبر داد و گفت: با فعالسازی سیستم محدودکننده مصرف(لیمیتر) کنتورهای هوشمند، مصرف برق ۱۰۰ اداره و بانک پر مصرف آذربایجان غربی تا پایان پیک بار تابستان محدود می شود.
 

طاهر کیامهر  با اشاره به تعیین سقف مجاز مصرف برای ۱۰۰ اداره و بانک پر مصرف سطح استان؛ عنوان کرد: با توجه به اینکه نصب لوازم اندازه‌گیری هوشمند امکان پایش لحظه‌ای و از راه دور را برای مشترکان اداری فراهم کرده و طرح رصد میزان مصرف ادارات از خردادماه سالجاری تا کنون اجرا می شود که در ادامه این طرح ادارات و بانک های پرمصرف بی توجه به اخطارها تا پایان شهریورماه محدود می شود.

وی ادامه داد: باهدف استفاده بهینه از منابع انرژی و صیانت از حقوق مشترکان، با تلاش همکاران شرکت توزیع نیروی برق استان تعداد زیادی از مشترکان اداری سطح استان مجهز به کنتور هوشمند هستند که با نصب این کنتورها، مصرف برق برای این مشترکان قابل رویت و کنترل‌پذیر می باشد که این امر در کنترل بار و مدیریت مصرف به‌ویژه در ساعات اوج بار تأثیر بسیار بسزایی دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم اجرای مصوبه هیات وزیران مبنی بر کاهش ٣٠ درصد مصرف ادارات در ساعت اداری و ٦٠ درصد پس از پایان وقت اداری خاطر نشان کرد: کنتور‌های هوشمند منصوبه رفتار مصرفی ادارات و سازمان‌ها را رصد و پایش کرده و سازمان‌هایی که این مصوبه را رعایت نکنند، در مرحله اول اخطار دریافت کرده و سپس برق آن‌ها به وسیله همین کنتور‌های هوشمند محدود خواهد شد.

کیامهر افزود: در ادامه پایش میدانی مستمر کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از نیمه دوم خرداد ماه تا کنون طبق بررسی های صورت گرفته مصرف تعداد ۱۰۰ مشترک اداری پرمصرف سطح استان که عمده آن ها را بانک های پر مصرف تشکیل می دهند؛ از طریق فعال سازی لیمیتر کنتورهای هوشمند محدود می شود.

وی در پایان تشریح کرد: مطابق این طرح میزان مصرف برق این مشترکان به صورت برخط پایش شده و به محض اینکه این میزان از سقف مجاز تعیین شده عبور کرد برق این مشترکان به صورت خودکار قطع می شود.

کیامهر همچنین تاکید کرد: طرح رصد و پایش مصرف برق ادارات و بانک های سطح استان توسط شرکت توزیع نیروی برق استان به صورت روزانه و مستمر همچنان ادامه خواهد داشت و در صورت عدم توجه مشترکان پرمصرف به اخطارها و توصیه های این شرکت مبنی بر مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف، این محدودیت برای سایر ادارات و بانک هایی که محدوده مجاز مصرف را رعایت نکنند اعمال خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/19 12:28 ب.ظ | دفعات بازدید: 1888 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot