ARAZKHABAR.IR

کشف ۱۲۹۰کیلوگرم موادمخدر و پیش‌ساز صنعتی در آذربایجان‌غربی


کشف ۱۲۹۰کیلوگرم موادمخدر و پیش‌ساز صنعتی در آذربایجان‌غربی آراز خبر- فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: با گذشت ۵۰ روز از سال جاری، ۱۲۹۰ کیلوگرم انواع موادمخدر و پیش ساز صنعتی در استان کشف شده است.

سردار رحیم جهانبخش روز شنبه در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به رشد ۴۵ درصدی کشفیات موادمخدر در استان طی سال جاری افزود: در این راستا ۴۱۴۵ نفر دستگیر شدند که از این تعداد ۳۸۲۴ معتاد متجاهر بودند. 

وی از تشکیل ۲۹۴۱ پرونده قضایی در حوزه مواد مخدر در استان طی سال جاری خبرداد. 

فرمانده انتظامی استان با اشاره به کشف ۴ تن و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و بیش از ۲ تن مواد شیمیایی مرتبط با تولید مواد مخدر در سال گذشته اظهار کرد: بیش از ۵۵۲ هزار عدد قرص روان گردان و مواد مخدر نو پدید نیز طی یکسال گذشته کشف شده است. 

جهانبخش با اشاره به مجموع عملکرد کمیته مقابله با موادمخدر استان طی سال گذشته افزود: ۸ تن و ۶۸۷ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف و ۷۳۷۲ معتاد جمع‌آوری و تحت درمان قرار گرفتند. 

وی ادامه داد: ۱۲۳۰ میلیارد تومان اموال در این راستا شناسایی و معرفی شد. 

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از اجرای بیش از ۲هزار و ۳۷ طرح در مناطق آلوده به مواد مخدر در استان خبرداد و گفت: ۲۱۹ نقطه و محله آلوده در استان پاکسازی و ۲۳۲ مکان پلمب شده است. 


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/22 06:15 ب.ظ | دفعات بازدید: 1913 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot