ARAZKHABAR.IR

چرخه توزیع کالا در آذربایجان غربی نیازمند مدیریت است


چرخه توزیع کالا در آذربایجان غربی نیازمند مدیریت است آراز خبر-  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: التهابی در بازار در زمینه تولید کالاهای اساسی در ۲ ماه گذشته باوجود قرار گرفتن در ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز مشاهده نشده ولی چرخه توزیع کالا در استان نیازمند مدیریت است.

 جواد کرمی چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار آذربایجان غربی افزود: در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان در استان باوجود اینکه عده ای در انتظار تلاطم در بازار بودند با پیگیری های استاندار و مدیریت انجام شده در کنار همکاری شهروندان آرامش در بازار عرضه و تقاضا حاکم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: بازرسی های مستمر بازرسان تنظیم بازار و اتاق اصناف علت اصلی این آرامش بود که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به اینکه رسالت اصلی تنظیم بازار کاهش التهاب بازار است افزود: رصد و پایش منظم بازار نیاز و لازم است قبل هر رخدادی در میدان عرضه و تقاضا انجام و مدیریت شود.

کرمی گفت: آسیب شناسی در زمینه مشکلات موجود در تولید و توزیع به صورت مستمر لازم است و اعضای تنظیم بازار موظف به رصد کامل شرایط هستند.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب تنظیم بازار در رصد افزایش شهریه مدارس غیرانتفاعی در سال تحصیلی جاری و همچنین نظارت جدی بر تهیه لباس فرم مدارس اظهار کرد: باتوجه به افزایش کرایه خودرو های حمل و نقل عمومی در سطح شهر لازم است نظارت ها افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مدیریت جمع آوری سیب صنعتی در استان بیان کرد: سیب تولیدی در استان بر پایه صادرات تولید می شود و تمامی محصول قابلیت استفاده در آذربایجان غربی ندارد هرچند در این زمینه ظرفیت های خوبی در بخش فراوری وجود دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته قیمت سیب صنعتی بسیار مطلوب بود گفت: جمع آوری بهداشتی این محصول خواسته شهروندان بود که بعد از تلاش های بسیار و همکاری سردخانه داران محقق شد.

کرمی درباره صادرات سیب نیز گفت: استانداری تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ایجاد التهاب در بازار سیب درختی در ماههای گذشته انجام داده است حتی عوارض ۳۵ درصدی وضع شده برای این محصول نیز اعمال نشد تا بازار مدیریت شود.

وی افزود: کشاورزان بخش عمده ای از سیب درختی تولیدی خود را در ایام عید عرضه کردند و براساس اطلاعات سامانه جامع انبارها میزان سیب موجود در استان ارزیابی و به‌زودی این اطلاعات منتشر می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/05 10:51 ب.ظ | دفعات بازدید: 2384 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot