ARAZKHABAR.IR

وزارت جهاد در حوزه نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه فعالانه عمل کند


وزارت جهاد در حوزه نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه فعالانه عمل کند آراز خبر- دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: وزارت جهاد کشاورزی در حوزه نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه فعالانه عمل کند

 محمدصادق معتمدیان یکشنبه شب در جلسه کمیته استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه، با اشاره به اتمام پروژه‌های سخت‌افزاری احیای دریاچه در استان، به روز کردن تجهیزات هواشناسی استان را نیز ضروری دانست و اظهار کرد: با توجه به تأثیر پیش‌بینی‌های هواشناسی در روند برنامه‌ریزی‌ها برای احیای دریاچه ارومیه و تأثیر مستقیم آن در زندگی مردم و به ویژه معیشت کشاورزان، برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای به روز کردن تجهیزات هواشناسی استان صورت گیرد.

وی ادامه داد: ایجاد پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه را یکی از اقدامات مؤثر در حوزه اطلاع رسانی عنوان کرده و گفت: با راه‌اندازی این سایت مرجع، اطلاعات به روز شده درخصوص احیای دریاچه ارومیه به مردم ارائه می‌شود و علاقمندان به دریاچه می‌توانند اطلاعات فنی و علمی را در زمینه روند احیای دریاچه ارومیه به دست آورند.

معتمدیان در ادامه افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای طرح‌های نرم‌افزاری صورت گرفته و در این زمینه تغییر الگوی کشت و استفاده از ابزارهای نوین آبیاری، مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته و برنامه‌های لازم در این زمینه تدوین شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی دریاچه ارومیه و استقبال کم نظیر مردم از این جشنواره خاطرنشان کرد: حضور بیش از ۲۰۰ هزار نفر در این برنامه، نشان داد مردم علاقه ویژه‌ای به دریاچه ارومیه دارند و قطعاً در اجرای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه مشارکت خواهند کرد.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به تولید محتوای مناسب در ابعاد مختلف و آشنایی مردم با برنامه‌های نرم‌افزاری احیای دریاچه نیز اشاره کرده و افزود: صدا و سیمای استان با تولید یک ویژه برنامه، به صورت مداوم و به صورت هفتگی، در ابعاد مختلف برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه را به مردم اطلاع رسانی کرده و در مسیر آگاه سازی و ترویج برنامه‌ها گام بردارد.

معتمدیان همچنین با اشاره به ارائه اطلاعات به روز در پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه اضافه کرد: در این پایگاه اطلاع رسانی، اخبار مستند، دقیق و اطلاعات به روز شده باید در اختیار علاقمندان به احیای دریاچه ارومیه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی بر نظارت بیشتر در روند اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف آب استان تاکید کرده و افزود: فرمانداران استان در این زمینه فعال شده و بر روند مدیریت مصرف آب به ویژه در حوزه کشاورزی نظارت بیشتری داشته باشند.

در پایان این جلسه، از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با هدف ارائه روایتی جامع و درست از اقدامات دولت مردمی برای نجات این دریاچه و نیز پوشش رویدادهای خبری و رسانه‌ای مرتبط با دریاچه ارومیه رونمایی شد.‌


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/14 08:29 ق.ظ | دفعات بازدید: 2306 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot