ARAZKHABAR.IR

موظف به صیانت از آرای مردم و تامین سلامت انتخابات هستیم


موظف به صیانت از آرای مردم و تامین سلامت انتخابات هستیم آراز خبر-استاندار آذربایجان‌غربی گفت: متولیان برگزاری انتخابات در استان، موظف به صیانت از آرا و جلب اعتماد مردم و تامین سلامت انتخابات هستند.

 محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد انتخابات استان، با تاکید بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های استان برای برگزاری انتخابات، افزود: از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات قانونی استان و شهرستان‌ها برای برگزاری انتخابات باشکوه استفاده می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین هماهنگی دستگاه‌های مختلف استان برای تأمین امکانات برگزاری انتخابات را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در حوزه‌های ارتباطات و زیرساخت‌های برگزاری انتخابات، تمام توان دستگاه‌های متولی و اجرایی با آمادگی حداکثری به کار گرفته شود.

وی بر آمادگی جهت جلوگیری از بروز هرگونه خلل در روند برگزاری انتخابات نیز تاکید کرد و افزود: با توجه به شناسایی ۳۵۲ نقطه صعب العبور در آذربایجان غربی، همه امکانات برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بخصوص در مناطق دورافتاده، فراهم خواهد شد.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه مهم‌ترین رویداد کشور برگزاری انتخابات است، اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان موظف به همکاری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در خصوص تأمین امکانات مورد نیاز برگزاری انتخابات هستند.

وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری  مبنی بر مشارکت قوی در انتخابات، افزود: تدابیر لازم در شهرستان‌ها برای تشویق مردم برای حضور حداکثری در انتخابات با استفاده از ظرفیت علما، نخبگان، دانشجویان، فرهنگیان و … اندیشیده شود.

استاندار آذربایجان‌غربی به رفع ابهامات برخی از افراد جامعه برای حضور در انتخابات نیز اشاره کرد و یادآور شد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای تبیین اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات ضروری است.

معتمدیان همچنین با تاکید بر جلوگیری از هرگونه تخریب و اختلاف افکنی در فضای انتخابات، افزود: از ظرفیت اقوام، مذاهب، احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف برای آماده سازی زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات بهره برده شود

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تبیین بایدها و نبایدهای انتخابات برای کاندیداها، تصریح کرد: نباید برای رأی آوردن، فضای انتخابات و استان توسط کاندیداها به حاشیه کشیده شود و شاهد بد اخلاقی‌های انتخاباتی باشیم.

استاندار آذربایجان‌غربی به رعایت عدالت و پرهیز از هرگونه حمایت مدیران از کاندیداها نیز تاکید کرد و افزود: ظرفیت دستگاه‌های اجرایی نباید به صورت ناعادلانه در اختیار برخی از کاندیداها قرار گیرد و بی شک در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شدیدترین برخورد قانونی با ضربه زنندگان به اعتماد مردم انجام خواهد شد.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه کاندیداها و رؤسای ستادهای انتخاباتی در خصوص قوانین انتخابات توجیه خواهند شد، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده برای جلوگیری از هرگونه اخلال در پیش و پس از برگزاری انتخابات انجام می‌شود.

وی با تاکید بر تأمین امنیت انتخابات و جلوگیری از وقوع هرگونه چالش احتمالی، افزود: تدابیر لازم برای مقابله با هرگونه توطئه و تهدید دشمنان اندیشیده شده و با تعامل و همکاری نهادهای نظامی و امنیتی، انتخابات آذربایجان غربی در امنیت کامل برگزار می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/29 02:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 2832 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot