ARAZKHABAR.IR

 مسلوب‌المنفعه کردن بیش از 2 هزارحلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان‌غربی


 مسلوب‌المنفعه کردن بیش از 2 هزارحلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان‌غربی آراز خبر-  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از پر و مسلوب المنفعه کردن ۲۳۲۴ حلقه چاه غیرمجاز مضر به مصالح عمومی در استان طی سه سال گذشته خبرداد.

مجید رستگاری  با اشاره به اهم اقدامات دولت سیزدهم در قالب طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان افزود: با مسلوب المنفعه کردن این میزان چاه غیر مجاز ۳۲ میلیون متر مکعب آب صرفه جویی شد.

وی با اشاره به جلوگیری از حفاری چاه غیرمجاز جدید و امحاء آنها به هنگام حفاری بیش از ۴۵۵ مورد در استان طی دولت سیزدهم گفت:در این بازه زمانی حدود ۱۵۳۸ کنتور هوشمند حجمی بر روی چاه های کشاورزی مجاز استان نصب و به بهره برداری رسیده است.

رستگاری در ادامه از استقرار و فعالیت ۶۰ اکیپ گشت و بازرسی از منابع آب در سطح استان خبرداد و تصریح کرد: بیش از ۱۴۶ دستگاه حفاری فاقد مجوز و کارت تردد در استان توقیف و به پارکینگ حمل شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اظهار کرد: استقرار و بهره برداری از بانک اطلاعات منابع آب دفاتر حفاظت و مطالعات (ساماب)، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق برگزاری جلسات و نشست های مشترک با مسئولین و مصرف کنندگان، مصاحبه رادیویی و تلویزیونی، تهیه و تدوین بروشور، کتاب، پوستر و بنر و همچنین اجرای طرح دانش آموزی نجات آب (داناب)، راه اندازی، بهره برداری و ساماندهی شرکت های حفاری مجاز از طریق سامانه کنترلی و GPS، تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه بهره برداری، اصلاح و تعدیل پروانه های بهره برداری مجاز، پیاده سازی و استقرار الگوهای مشارکتی و تشکل های آببران و آموزش آنها، علاج بخشی طرح تغذیه مصنوعی دشت ممنوعه خوی و ... از سایر اقدامات صورت گرفته در قالب طرح تعادل بخشی در دولت سیزدهم در استان بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/19 08:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 1939 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot