ARAZKHABAR.IR

مانور زلزله در بیش از ۵۰۰۰ مدرسه آذربایجان‌غربی برگزار شد


مانور زلزله در بیش از ۵۰۰۰ مدرسه آذربایجان‌غربی برگزار شد آراز خبر-- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: مانور زلزله در پنج هزار ۲۰۰ مدرسه استان با حضور دانش‌آموزان برگزار شد.

 غلامرضا فدوی پیش از ظهر چهارشنبه در آئین نمادین بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله در مدرسه دخترانه فاطمیه ارومیه افزود: این مانور با شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور در راستای ارتقای آمادگی برگزار شد.

وی اضافه کرد: امسال در طی برگزاری این مانور آموزش‌های لازم هم به دانش آموزان استان توسط مربیان و اعضای جمعیت هلال احمر ارائه شد تا سطح آمادگی مدارس افزایش یابد و از ظرفیت مدارس به عنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت در مواقع بحران استفاده شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: آنچه که در مدراس پیگیری می‌شود پرداختن به همه ساحت‌های ششگانه تربیتی سند تحول است که امروز پیگیر آن هستیم تا در کنار تربیت علمی آنان تربیت سیاسی و اجتماعی کودکان و نوجوانان پیگیری و محقق شود.

فدوی بیان کرد: این مانور بزرگترین فعالیت همگانی در کشور محسوب می‌شود که در راستای تربیت اجتماعی دانش آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: کشور ایران یکی از مناطق پرحادثه و زلزله خیز در جهان است و همیشه شاهد لرزه‌های بزرگ و کوچک در کشور و منطقه هستیم.

وی با اشاره به اینکه این نوع مانورهای شبیه سازی شده و آموزش‌ها در کاهش خسارتها در مواقع بحرانی نقش مهمی دارد گفت: لازم است دانش آموزان همیشه در بستر مدارس از آمادگی خاص برخوردار باشند و موارد ایمنی مرتب یاد اوری شود.

فدوی با بیان اینکه دانش آموزان جمع کثیری از جامعه را تشکیل می‌دهند اضافه کرد: در کتابهای درسی در این باره محتوا و مطالبی درج شده است که در راستای ارتقای ایمنی می‌تواند تأثیر گذار باشد و اینکه این آموخته‌ها در شرایط عادی و واقعی بکار گرفته شود بسیار مهم است.

وی گفت: زمانی جامعه ما تاب آور می‌شود که افراد جامعه نسبت به این مساله آگاهی داشته باشند و بستر برای تمرین و ممارست‌ها فراهم باشد.

آذربایجان غربی دارای پنج هزار و ۲۰۰ مدرسه است که در مجموع بیش از ۷۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس استان در حال آموزش هستند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/08 12:40 ب.ظ | دفعات بازدید: 3011 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot