ARAZKHABAR.IR

فرودگاه‌های بین‌المللی ارومیه و یوکسک‌آوا ظرفیتی بزرگ برای توسعه گردشگری هستند


فرودگاه‌های بین‌المللی ارومیه و یوکسک‌آوا ظرفیتی بزرگ برای توسعه گردشگری هستند آراز خبر- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر تقویت زیرساخت‌های سفر زمینی بین ارومیه و یوکسک‌اوا ترکیه، می‌توان خط هوایی بین این دو شهر راه‌اندازی کرد چرا که هر دوی این شهرها دارای یک فرودگاه بین‌المللی هستند که ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری است.

، مرتضی صفری پنج‌شنبه ر دیدار با هیئت تجاری و گردشگری یوکسک‌اوا ترکیه اظهار کرد: در دولت سیزدهم گام‌های بزرگی برای توسعه گردشگری با اولویت تقویت ارتباطات با کشورهای همسایه انجام شد که لغو روادید با ۳۵ کشور خارجی از جمله این اقدامات هستند.

وی افزود: در سفر استاندار آذربایجان‌غربی و هیئت همراه به وان ترکیه نیز توافقات خوبی برای توسعه گردشگری بین دو کشور انجام شد و افزایش این رفت وآمدها بین دو کشور نیز زمینه‌ساز توسعه گردشگری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: هر چقدر جلسات و دیدارهای بین مسئولان دو کشور بیشتر شود برخی مشکلات موجود بر سر راه توسعه گردشگری نیز حل خواهد شد آن‌چنان که در جلسات قبلی مدیران تورهای گردشگری ترکیه در سفر به ارومیه به طولانی‌شدن روند بروکراسی اداری در گمرکات استان اشاره کردند که با پیگیری استاندار برخی از آنها حل شده و امید است سایر مشکلات نیز برطرف شود تا شاهد افزایش تعداد مسافران ترکیه و مدت ماندگاری آنها در آذربایجان غربی باشیم.

صفری با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی، گردشگری و فرهنگی آذربایجان‌غربی ادامه داد: این استان با دارا بودن ۱۸۰۹ اثر ثبت ملی و پنج اثر ثبت جهانی قره‌کلیسا چالدران، کلیسای زور زور ماکو، تخت سلیمان تکاب، آئین مذهبی بادراک و کاروان‌سرای شاه‌عباسی خوی از جمله استان‌های غنی ایران است.

وی تصریح کرد: همچنین آذربایجان‌غربی با داشتن طبیعت بکر، آبشارها، چشمه‌های آب گرم، جنگل‌ها و … ظرفیت بالایی برای جذب گردشگری طبیعت دارد.

صفری با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر چندین پروژه گردشگری و اقامتی از جمله ۱۱ هتل در سطح استان در حال احداث است که با بهره‌برداری از آن‌ها بیش از هزار تخت به تعداد تخت‌های اقامتی آذربایجان‌غربی افزوده می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مرز سرو ارومیه نزدیک‌ترین مسیر به یوکسک‌اوا است، گفت: با تقویت ارتباطات سالانه مسافران زیادی از مرز سرو به ترکیه رفت‌وآمد خواهند کرد که همین امر منجر به توسعه گردشگری در یوکسک‌اوا و ارومیه خواهد شد.

صفری اظهار کرد: علاوه بر تقویت زیرساخت‌های سفر زمینی بین ارومیه و یوکسک‌اوا، می‌توان خط هوایی بین این دو شهر راه‌اندازی کرد چرا که هر دوی این شهرها دارای یک فرودگاه بین‌المللی هستند که ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/24 07:31 ب.ظ | دفعات بازدید: 2009 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot