ARAZKHABAR.IR

شور انتخاباتی با حضور رای اولی ها


شور انتخاباتی با حضور رای اولی ها  آراز خبر- حضور رای اولی ها در آستانه انتخابات ۱۱ اسفند به عنوان جشن تکلیف سیاسی، شور و نشاط خاصی به فضای انتخابات در آذربایجان غربی بخشیده است.

سکینه اسمی

مهر نوشت، انتخابات به عنوان میدانی برای تعیین سرنوشت هر مملکت محسوب می‌شود و حضور مردم در عرصه انتخابات می‌تواند نقش بسیار مهم و اساسی در آینده مملکت داشته باشد.

با توجه به اهمیت برگزاری باشکوه انتخابات مجلس و خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه در کشور، همه آحاد مردم وظیفه دارند تا با انتخاب اصلح و شناخت کافی از کاندیدهایی که در گود انتخابات حضور دارند در انتخابات مشارکت حداکثری خود را به نمایش بگذارند.

در این میان رأی اولی‌ها که برای نخستین بار می‌خواهند در عرصه انتخابات حضور پیدا کنند از شور و شوق فراوانی برخوردار هستند چرا که می‌توانند در تعیین سرنوشت مملکت و جامعه خود نقشی مهم واثر گذار داشته باشند.

براساس تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت این دوره از انتخابات از جوانان رأی اولی به عنوان پیشران و پیشرو نام بردند و تاکید دارند جوانان رأی اولی باید در این دوره از انتخابات شرکت کنند.

در انتخابات ۱۱ اسفندماه دو میلیون و ۴۷۴ هزار نفر از مردم استان آذربایجان غربی واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۱۵۱ هزار و ۳۵۱ نفر رأی اولی هستند.

همراه خانواده ام در انتخابات شرکت می‌کنم

امیرمهدی آبروشن رأی اولی ارومیه‌ای با اظهار اینکه امسال برای اولین بار واجد شرایط رأی دادن هستم، اظهار کرد: ۱۱ اسفندماه قطعاً به همراه خانواده در پای صندوق رأی شرکت خواهم کرد تا در سرنوشت کشور و آینده‌ام دخیل باشم.

وی با بیان اینکه حضور در انتخابات حس خوبی برای رأی اولی‌هایی مثل من است، افزود: این روزها در مدرسه با دوستانمان در این باره حرف می زنیم وقتی حق رأی دادن داریم می‌خواهیم خودمان سرنوشت و آینده را با انتخاب فرد اصلح رقم بزنیم.

امین حاجی محمدی دیگر دانش آموز رای‌اولی نیز معتقد است امسال حضور در انتخابات اهمیت زیادی دارد، شرکت نکردن در انتخابات چاره راه نیست.

وی ادامه می‌دهد، امروز کشور ایران با وجود مشکلات زیاد قدرت زیادی در عرصه‌های مختلف علمی، نظامی و.. دارد و ادامه این راه نیازمند حضور جوانان است، برای این به عنوان جوان ایرانی که اولین جشن تکلیف سیاسی ام هست می‌خواهم نقشی در تداوم توسعه کشورم داشته باشم.

دوست دارم نقشی در تعیین سرنوشت کشورم داشته باشم

زهرا یوسفی از دیگر دانش آموزان ارومیه در مسابقات قرآن و عترت دانش آموزان ارومیه شرکت دارد به همراه دو نفر از دوستانش پای صحبت خبرنگار می‌نشیند.

یوسفی با وجود سن کم اش اشرافیت خوبی به مسائل دارد می‌گوید، حتماً در انتخابات شرکت می‌کنیم و نمی‌گذاریم دشمنان با توطئه‌های خود در تعیین سرنوشت کشور دخالت کنند.

وی با تاکید بر اینکه این روزها برنامه‌های رسانه‌ها برای معرفی کاندیداهای را دنبال می‌کنم، اظهار کرد: فضای مجازی این روزها زمینه خوبی برای معرفی افراد اصلح را فراهم کرده اند من و دوستانم با کمک بزرگترها تلاش می‌کنیم نه تنها در انتخابات شرکت کنیم بلکه فرد اصلح را دوست داریم بتوانیم انتخاب کنیم.

آیلین عزیزی نیز دیگر دانش آموز رأی اولی با شور و نشاط اش می‌گوید من هم حتماً همراه خانواده ام در انتخابات شرکت می‌کنم.

عزیزی ادامه می‌دهد، امسال در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردم می‌خواهم با حضور در انتخابات ۱۱ اسفند نیز به دشمنان بگویم ما جوانان برای همیشه پشت کشورمان و اقتدار ایران اسلامی ایستاده ایم.

نامزدها وعده عملی به مردم بدهند

حدیث علیزاده اما کمی گلایه مند است و می‌گوید، این روزها در تمام مجالس و محافل حرف از انتخابات است نامزدهای انتخابات وعده‌ها و حرف‌های قشنگی می‌گویند مردم کشور همیشه پای نظام ایستاده اند افرادی که نامزد شده اند کاش قدردان حمایت مردم باشند و وعده‌های قابل اجرا بدهند.

علیزاده با بیان اینکه ما جوانان امید و انگیزه زیادی برای تعالی شهر و کشورمان داریم با حضور در انتخابات وظیفه دینی خود را عمل می‌کنیم کاش نماینده‌ها هم در مجلس در این راستا فعالیت کنند.

شور و نشاط رأی اولی‌ها و حضورشان در جشن تکلیف سیاسی یکی از نمادهای مردم سالاری دینی در کشور است و حضور پرشور این جوانان می‌تواند توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/28 05:57 ب.ظ | دفعات بازدید: 3873 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot