ARAZKHABAR.IR

سیل به روستای سیسیر سردشت خسارت زد


سیل به روستای سیسیر سردشت خسارت زد آراز خبر- سرپرست فرمانداری سردشت گفت: در پی بارش‌های ۲۴ ساعت اخیر سیل در روستای سیسیر این شهرستان خسارت‌ زیادی به واحدهای مسکونی روستایی، باغات و مزارع وارد کرد.

آراز خبر- سرپرست فرمانداری سردشت گفت: در پی بارش‌های ۲۴ ساعت اخیر سیل در روستای سیسیر این شهرستان خسارت‌ زیادی به واحدهای مسکونی روستایی، باغات و مزارع وارد کرد.

باباخان اسکندری عصر شنبه  اظهار کرد: پس از اعلام بروز سیل در این روستا، اعضای ستاد بحران شهرستان، شهردار ربط، روسای ادارات هلال احمر، منابع طبیعی، راهداری و جهاد کشاورزی از این روستا بازدید کرده و خسارت به وجود آمده مورد بررسی میدانی قرار گرفت و تمهیدات لازم اتخاذ شد.

وی افزود: دستور داده شد شهرداری و راهداری با امکانات و تجهیزات و ماشین آلات سنگین خود نسبت به پاکسازی گل و لای موجود در روستا اقدام و هلال احمر نیز اقدام به توزیع مواد غذایی و پتوی مورد نیاز به روستاییان کند و شرکت نفت نیز سوخت مورد نیاز آنها را تامین کند.

سیل به روستای سیسیر سردشت خسارت زد

سرپرست فرمانداری سردشت با اشاره به اینکه خسارت وارد شده به این روستا در دست بررسی است، گفت: قرار است در یک جلسه فوری ستاد بحران شهرستان لیستی از خسارت و میزان آن را برآورد کند.

وی اضافه کرد: این سیل خوشبختانه تلفات جانی نداشت اما خسارت زیادی به مزارع، باغات، راه، معابر، واحدهای مسکونی و انبارهای روستا وارد کرده و هم اکنون پنج دستگاه لودر، گریدر و کامیون شهرداری و راهداری به همراه نیروهای مردمی مشغول پاکسازی گل و لای معابر روستا هستند.

روستای سیسر از توابع بخش ربط با جمعیت ۱۸۰ خانوار در ۳۰ کیلومتری سردشت قرار دارد و شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/06 08:32 ب.ظ | دفعات بازدید: 2949 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot