ARAZKHABAR.IR

سواحل دریاچه ارومیه ساماندهی می شود


سواحل دریاچه ارومیه ساماندهی می شود آراز خبر- فرماندار ارومیه گفت: با توجه به استقبال شهروندان و مسافران سواحل دریاچه ارومیه ساماندهی می شود.

غلامحسین عماری شنبه شب در جلسه ساماندهی مطلوب سواحل دریاچه ارومیه با اشاره به لزوم ساماندهی سواحل پربازدید و پرتردد دریاچه ارومیه افزود: با توجه به حضور شهروندان مشتاق و مسافرین ورودی و توجه مضاعف این روزها و اهمیت استمرار حال خوب دریاچه زیبای ارومیه و پارک ملی دریاچه ارومیه نه تنها در ارومیه و استان بلکه در بعد کشوری و بین المللی ونیز توجه ویژه استاندار استان آذربایجان غربی به این موضوع، سواحل این دریاچه ساماندهی می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری بر نامه‌های فرهنگی در جوار دریاچه از جمله جشن خانوادگی بابادک‌ها و مسابقه قایقرانی که قرار است در ۲۴ فروردین برگزار شود و کشتی فلامینگو که مورد توجه مردم علاقمند به دریاچه شده است، اظهار کرد: همین موضوعات اهمیت مدیریت پسماند و ساماندهی منظر و ایجاد زیرساخت‌های مناسب را دو چندان می‌کند.

فرماندار ارومیه در ادامه حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری از آن طریق را یکی از راه‌های توسعه سواحل دریاچه ارومیه دانست که باید سریعاً بررسی شود.

در این جلسه مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان و نماینده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از آمادگی خود برای مشارکت در ساماندهی سواحل خبر داد و مقرر شد جلسه دیگری برای بررسی فوری نحوه مشارکت و هماهنگی ادارات تشکیل شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/04 10:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 3242 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot