ARAZKHABAR.IR

ساخت نخستین هتل بوتیک آذربایجان‌غربی


ساخت نخستین هتل بوتیک آذربایجان‌غربی آراز خبر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۵۰ درصد عملیات مرمت قلعه تاریخی بدلبو در ارومیه انجام شده است، گفت: اتمام این طرح و تبدیل شدن این مکان به نخستین «هتل بوتیک» استان نیازمند ۶۰ میلیارد ریال اعتبار است.

مرتضی صفری روز پنجشنبه افزود: قلعه بدلبو در منطقه نازلو جزو قلعه های تاریخی فاخر ثبت ملی شده است که تحت مالکیت بخش خصوصی قرار دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مالک این اثر تاریخی فردی علاقمند به مباحث میراث فرهنگی است، مدتی است که عملیات مرمت این بنا را شروع کرده و کمک های اعتباری نیز از طرف میراث فرهنگی برای مرمت آن صورت گرفته و بیشتر هزینه مرمت را خود مالک بنا تقبل کرده است.

وی ادامه داد: اما نظارت بر مرمت بنا توسط همکاران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صورت می گیرد و بنا از روی عکس ها و تصاویر قدیمی آن احیا و مرمت می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اضافه کرد: با توجه به اینکه بنا در مرز سرو قرار دارد و درآن مسیر زیر ساخت ها، وضعیت خوبی ندارد به مالک مجموعه تاریخی پیشنهاد شده که برای تقویت زیر ساخت های این مجموعه کمک شود.

صفری گفت: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تسهیلات ارزان قیمت برای احیا و مرمت بنا در نظرگرفته و مالک یا سرمایه گذار هم با همکاری اداره کل، برای مرمت و تبدیل این بنا به نخستین «هتل بوتیک» استان تلاش می کنند.

وی افزود: هتل بوتیک با ساختار معماری سنتی بوده و همچنین در این مجموعه کاربری های فرهنگی، رستوران های سنتی و بازارچه فروش صنایع دستی راه اندازی می شود تا گردشگران داخلی و خارجی ازآن بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، قلعه بدلبوی ارومیه پس از مرمت قابلیت تبدیل به یک مرکز اقامتی و پذیرایی با ۲۰ سوئیت را دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/28 03:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 3788 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot