ARAZKHABAR.IR

رتبه علمی دانشگاه ارومیه بازهم ارتقا یافت


رتبه علمی دانشگاه ارومیه بازهم ارتقا یافت آراز خبر- رییس دانشگاه ارومیه گفت: رتبه این دانشگاه در نظام رتبه بندی بین المللی تایمز دانشگاه های آسیایی ۱۵۰ پله ارتقا یافت که موفقیتی قابل توجه در حوزه علمی برای استان محسوب می شود.

احمد علیجانپور  اظهار کرد: نتایج رتبه بندی منطقه‌ای نسخه ۲۰۲۴ نظام معتبر رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی تایمز به تازگی اعلام شده است و طبق این رتبه بندی، دانشگاه ارومیه با ۱۵۰ پله ارتقا نسبت به نسخه ۲۰۲۳، از رتبه ۴۰۰-۳۵۱ به رتبه ۲۵۰-۲۰۱ در بین دانشگاه‌های آسیایی صعود کرده است.

وی افزود: روند تغییرات جایگاه دانشگاه ارومیه نیز طبق این نظام رتبه بندی در بین دانشگاه‌های بین المللی و ملی نشان داده شده است که یک هزار و ۱۲۷ دانشگاه در این رتبه بندی شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: نظام رتبه بندی «THE» یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین نظام‌های رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سطح جهان است که در نسخه ۲۰۲۴، تعداد یک هزار و ۱۲۷ موسسه آموزش عالی در منطقه‌ی آسیا در آن نمایه و رتبه بندی شده‌اند و از این میان تعداد ۷۳۹ دانشگاه از ۳۱ کشور حضور دارند.

رتبه علمی دانشگاه ارومیه بازهم ارتقا یافت/ ۱۵۰ رتبه در بین دانشگاه‌های آسیایی

رییس دانشگاه ارومیه با بیان اینکه از ایران نیز ۷۵ موسسه در این رتبه بندی شرکت کرده اند، افزود: طبق این رتبه بندی بین المللی، وضعیت رتبه دانشگاه در بین دانشگاه‌های جامع ایران ارتقا یافته است.

علیجانپور اضافه کرد: دانشگاه ارومیه بین کل موسسات ملی از رتبه ۴۴ به رتبه ۱۵ و در بین دانشگاه‌های جامع بعد از دانشگاه‌های تهران، تبریز، شیراز و فردوسی مشهد که جایگاه رتبه بندی آنها بالاتر است، به همراه دانشگاه کاشان در سبد رتبه‌ای مشترک ۲۵۰-۲۰۱ قرار دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/18 11:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 2433 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot