ARAZKHABAR.IR

راه‌اندازی منطقه مشترک تجاری خوی و وان در دستور کار قرار گرفت


راه‌اندازی منطقه مشترک تجاری خوی و وان در دستور کار قرار گرفت آراز خبر-  نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌اندازی منطقه مشترک آزاد تجاری خوی - وان در جلسه وزیر خارجه و نماینده ویژه ترکیه در دستور کار قرار گرفت.

عادل نجف زاده  اظهار کرد: در جلسه مشترک با وزیر امور خارجه و رئیس گروه دوستی پارلمانی ترکیه و ایران راه‌اندازی منطقه تجاری بین و ایران و ترکیه به محوریت شهرهای خوی و وان در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه خوی نزدیکترین مسیر ارتباطی کشورمان با ترکیه و اروپا است، تصریح کرد: در سفر رییس جمهور کشورمان به ترکیه تفاهم‌نامه ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک بین ایران و ترکیه با محوریت شهرهای خوی و وان تصویب شده است.

نجف‌زاده ادامه داد: در سفر گروه دوستی پارلمانی کشور ترکیه علاوه بر راه‌اندازی منطقه مشترک آزادتجاری بین خوی و وان در خصوص راه‌های ارتقای سطح مبادلات تجاری به سقف ۳۰ میلیارد دلار نیز تصمیم‌گیری شد.

وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی منطقه مشترک آزاد تجاری برای دو کشور ایران و ترکیه تصریح کرد: تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور خواستار راه‌اندازی هر چه سریع تر این منطقه مشترک هستند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/19 03:04 ب.ظ | دفعات بازدید: 2315 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot