ARAZKHABAR.IR

خلق حماسه ای دیگر از مردم آذربایجان غربی؛ این بار پای صندوق های رای


خلق حماسه ای دیگر از مردم آذربایجان غربی؛ این بار پای صندوق های رای آراز خبر-مردم شهرهاي مختلف آذربايجان غربي با حضور حداکثري خود در دوازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ششمين مجلس خبرگان رهبري پاي صندوق راي آمدند و با حماسه ای دیگر رقم زدند.

به گزارش آرازخبر،شور انتخاباتي در شهرهاي آذربايجان غربي به خصوص اروميه رنگين کمان اقوام و اديان رفته رفته به اوج خود رسيد و دراکثر اوقات شاهد ازدحام مردم در شعب اخذ رأي هستيم.
اسفندماه با وجود سرماي هوا هيچ‌گاه چنين شور گرمي تجربه نکرده بود، 11 اسفند 1402 گويي رنگين کمان اقوام و اديان در صف‌هاي طولاني گرد آمده بودند تا بار ديگر مهر تأييد بر شناسنامه اين انقلاب حک کنند.
همه از ساعات اوليه صبح آمدند و از پيرزن و پيرمرد 90 ساله عصا بر دست تا جوانان و نوجوان، کودکان بر دوش پدران آمدند تا بار ديگر پاي در ميدان دفاع از انقلاب بگذارند و آذربايجان غربي حماسه‌اي ديگر خلق کرد.
مردم آذربايجان غربي ترک و کرد و اقليت‌هاي مذهبي مصمم و يک صدا با وحدتي مثال زدني دوباره براي انتخاب فردايي روشن و ايراني سرافراز حماسه حضور را به نمايش گذاشتند.
پير و جوان به صحنه آمدند؛ با عصا آمدند، با ويلچر آمدند، پرچم به دست آمدند، با سربند پرچم جمهوري اسلامي ايران و بچه به بغل آمدند و همه يک هدف مشترک داشتند آن هم حفظ کشور و اداره آن به دست خودشان بود.
سرنوشت کشور سن و سال نمي‌خواهد همه وظيفه داريم
پيرزن 90 ساله اهل باروق که به همراه همسرش براي شرکت در انتخابات آمده بود، مي‌گويد، شرکت در انتخابات سن و سال نمي‌شناسد و همه مردم وظيفه دارند با احساس مسؤوليت در قبال سرنوشت شهر و کشور خود در آن مشارکت کنند.
اين زوج اهل باروق مياندوآب تاکيد کردند: در شرايطي که دشمنان قسم خورده نظام تلاش دارند تا با تبليغات منفي مردم را از حضور در انتخابت مأيوس کنند مردم با حضور پرشور و حماسي خود، اين توطئه دشمن را نيز خنثي مي‌کنند.
راي ما پاسخي بردشمنان

امروز همچنين اقليت هاي ديني اعم از ارمني و آشوري و کلداني آمدند و يک بار ديگر غيرت و وفاداري خود را به رخ جهانيان کشيده و پيماني دوباره با انقلاب و نظام و کشور خود بستند.آنها چون هميشه نظير دوران انقلاب و جنگ و صحنه هاي ديگر دوباره آمدند؛ شناسنامه به دست و با شوق، صحنه هايي بي نظير خلق کردند تا بدخواهان اين مرز و بوم را بارديگر مايوس کنند.

هموطنان آشوري و ارمني در شهر و روستا در شعبات اخذ راي خود چون هميشه حضور يافته و براي سربلندي وطن خود راي داده و در سرنوشت کشور خود سهيم شدند تا نگذارند نامحرمان به اين سرزمين آسيبي برسانند.حضور در بين آنها و ديدن شور و شوق و احساس تکليفشان ستودني و گفتني است؛ آنان يکپارچه معتقد هستند حضور درپاي صندوق هاي راي، گشودن مسيري روشن براي توسعه وطن و سربلندي آن در مجامع بين المللي است.
»نانسي ميرزاده« يکي از شهروندان مسيحي در اين باره گفت: حضور در انتخابات و راي دادن وظيفه و تکليف است و ما با راي خود عشق خود را به وطن نشان داده و حرمت خون شهداي سرزمينمان را حفظ مي کنيم.
وي افزود: امروز دنيا به اين انتخابات چشم دوخته و هر راي ما پاسخي بر دشمنان اين سرزمين و عاملي براي تقويت اقتدار بين المللي کشور است.
وي اضافه کرد: خواب دشمن تعبير نشد و امروز ملت ايران از هرقوم و نژاد آمدند و پيماني دوباره بسته و نشان دادند توطئه هاي دشمنان و تبليغات فضاي مجازي راه به جايي نخواهد برد.
حضور حماسي مردم مناطق شهري و روستايي استان برگ زريني در دفتر انقلاب اسلامي

مردم مرزنشين شهرستان پلدشت اعم از شيعه و سني يکبار ديگر با حضور پر رنگ شأن در دوازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ششمين دوره خبرگان رهبري به دشمنان نظام و انقلاب ثابت کردند پشت رهبر و انقلاب شأن هستند و خواهند بود.مردم حاضر در پاي صندوقهاي رأي گفتند حضور ما در پاي صندوق‌هاي رأي يک نه بزرگ به دشمنان انقلاب است و ما با حضورمان سرنوشت خودمان را رقم مي زنيم و اجازه دخالت به بيگانگان را نخواهيم داد.مردم شهرستان نقده نيز با بيش از 102 هزار واجد شرايط رأي دادن، از ساعات اوليه انتخابات دوازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ششمين دوره خبرگان رهبري پاي صندوقهاي آرا حاضرشده اند و براي انتخاب نماينده اصلح خود آرا را به صندوق‌ها انداختند.
حوزه انتخابيه شهرستان‌هاي نقده - اشنويه 160 هزار واجد شرايط رأي دادن دارد .
مردم ولايت مدار و قدر شناس تکاب از دقايق نخست شروع انتخابات با حضور در پاي صندوقهاي رأي پايبندي خود بر نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و پيروي از ولايت را به نمايش گذاشتند.
تمامي شعب اخذ رأي در تکاب شاهد حضور پرشور و جنب و جوش مردم در پاي صندوقهاي رأي بوده و شور خاصي در شعب حاکم بود.
مردم تکاب با حضور در پاي صندوقهاي رأي بر اصل ولايت مداري خويش و اقتدار نظام مقدس جمهوري اسلامي مهر تأييد زده و با حضورشان تمامي نقشه‌هاي دشمن را نقش بر آب ساختند.
مردم مرزنشين شهرستان اشنويه نيز از دقايق نخست شروع انتخابات با حضور در پاي صندوقهاي رأي پايبندي خود به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و پيروي از ولايت را به نمايش گذاشتند.
2302 شعبه اخذ رأي ميزبان حضور حماسي مردم بود
2 هزار و 302 شعبه اخذ رأي، ميزبان حضور حماسي مردم آذربايجان‌غربي در انتخابات روز جمعه 11 اسفندماه بود.در آذربايجان‌غربي يک هزار و 441 شعبه ثابت و 861 شعبه سيار و همچنين 1 هزار و 134 شعبه شهري و يک هزار و 168 شعبه روستايي براي اخذ آراي مردم حتي در مناطق صعب‌العبور و دورافتاده آماده شده بود.23 هزار نفر به عنوان عوامل اجرايي برگزاري انتخابات در استان، هيئت‌هاي نظارت و 2 هزار و 610 بازرس، مسئوليت تضمين سلامت انتخابات و صيانت از آراي مردم را بر عهده داشتند و براي هر 15 شعبه يک سربازرس و هر شهرستان آذربايجان‌غربي يک بازرس ويژه جهت پيگيري شکايات احتمالي مردم تعيين شده بود.2 ميليون و 564 هزار و 713 نفر واجد شرايط رأي دادن در آذربايجان‌غربي بودند که 141 هزار و 65 نفر نيز رأي اولي بوده و در راستاي تسهيل روند انتخابات، رأي دهندگان با يکي از مدارک شناسنامه، کارت ملي، پايان خدمت، گواهينامه يا گذرنامه معتبر در شعب حضور يافته و رأي دادند.
صلاحيت 385 کانديداي انتخابات مجلس شوراي اسلامي تأييد شده و با انصراف تعدادي از نامزدها، 285 کانديدا در سطح استان از اقوام، مذاهب، سلايق و گرايش‌هاي سياسي مختلف با هم به رقابت پرداختند.همچنين چهار نامزد در بخش خبرگان رهبري براي کسب آرا مردمي با هم رقابت کردند.انتخابات دوازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و ششمين دوره مجلس خبرگان رهبري، 11 اسفند امسال همزمان با سراسر کشور در 10 حوزه انتخابيه آذربايجان غربي برگزارشد و شايان ذکر است زمان راي گيري براي چند ساعت تمديد شد که اين از کثرت حضور مردم در شعب راي حاکي بود .در شعبي که اخذ رأي در آن پايان يافت بلافاصله شمارش آراء آغاز شد. طبق گفته رئيس ستاد انتخابات، به احتمال قوي، نتايج انتخابات مجلس تا روز يکشنبه نهايي مي‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/11 10:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 2946 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot