ARAZKHABAR.IR

بهره برداری از فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه


بهره برداری از فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه آراز خبر- دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد به بهره برداری رسید.

محمد صادق معتمدیان  روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد با بیان اینکه رییس جمهور شهید دغدغه زیست محیطی و دغدغه احیای دریاچه ارومیه داشت، افزود: فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد آخرین طرح از مجموع طرح های ۲۶گانه کارگروه احیاء دریاچه ارومیه است که به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه با افتتاح این پروژه، تمامی پروژه های سخت افزاری حوزه دریاچه ارومیه به اتمام رسید، تصریح کرد: در شرایطی پروژه های سخت افزاری حوزه دریاچه ارومیه به اتمام رسید که در شرایط سخت مالی قرار داشتیم اما با این وجود برای اجرای این طرح ها از منابع مختلف تامین اعتبار صددرصدی انجام شد. 

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: با افتتاح فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد در واقع بزرگترین پروژه زیست محیطی غرب آسیا تکمیل و به بهره‌برداری رسید و برکات آن را اکنون در وضعیت دریاچه ارومیه مشاهده می کنیم.

وی در خصوص وضعیت دریاچه‌ ارومیه نیز یادآور شد: در حال حاضر دریاچه ارومیه از نظر حجم ۴ برابر و از نظر مساحت ۳ برابر نسبت به سال گذشته قرار دارد و با رهاسازی ۲ میلیارد و ۱۵۰میلیون مترمکعب آب از سدهای استان در ماه های اخیر موجب احیای دریاچه ارومیه و همچنین تالاب های یازده‌گانه این دریاچه می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/14 12:26 ب.ظ | دفعات بازدید: 1736 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot