ARAZKHABAR.IR

برای انتخاب اصلح از ظرفیت دانشگاهیان استفاده کنیم


برای انتخاب اصلح از ظرفیت دانشگاهیان استفاده کنیم آراز خبر-  نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهید جمهور جایگاه و هویت ایران را در دنیا ارتقاء بخشید.

حجت الاسلام عسگر دیرباز امروز در نشست بایدها و نباید های انتخاب دانشگاهیان بعد از شهید جمهور که در مسجد دانشگاه ارومیه برگزار شد، افزود: مردم در تشیع شهدای خدمت نشان دادند قدردان خدمتگزاران خود هستند، بنابراین امیدواریم با مطالعه و دور اندیشی بهترین انتخاب را در انتخابات پیش رو داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در انتخابات مختلف به همه کسانی که ادعای خدمتگذاری به مردم را داشتند، مجال و فرصت خدمت داده است، تصریح کرد: باید در این دوره نیز فردی را انتخاب کنیم که طرح و برنامه دارد و خدمتگذار مردم باشد. 

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری یکی از برنامه های نامزدها که باید مورد توجه قرار گیرد نگاه او به ارتباط با دنیا است، تصریح کرد: یک نگاه این است که باید بدون شرط از قواعد و مقررات دنیا تبعیت کنیم و یک نگاه نیز این است که آنچه اهمیت دارد اصالت، عزت و هویت ایرانی و اسلامی است و باید از فرصت های قواعد و قوانین بین المللی برای تقویت هویت ایرانی اسلامی بهره بگیریم و شهید رییسی بخوبی از این نگاه بهره گرفت و جایگاه و هویت ایران را ارتقا بخشید. 

وی با اشاره به اهمیت مسئله آزادی، خاطر نشان کرد: همه طرفدار آزادی هستیم اما آزادی که علاوه بر مخدوش نکردن آزادی دیگران، ارزشهای انسانی، اخلاقی و عزت و اعتبار بین‌المللی ما را نیز مخدوش نکند، چرا که ارزشهای انسانی و اخلاقی، خط قرمز ملت ایران است.

حجت الاسلام دیرباز با اشاره به اینکه عدالت و توسعه باید همچون ۲خط موازی در کنار هم پیش بروند، یاد آور شد: در ارتباطات بین المللی در کنار توجه به مصلحت ملی باید در کنار جریان ها و مردمان مظلوم و حق بایستیم و از انها دفاع کنیم همانطور که رئیس جمهور شهید در دولت خود انجام داد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اساتید دانشگاه به دلیل داشتن منزلت اجتماعی، چراغ راه و هدایت جامعه هستند، لذا باید از این ظرفیت در جهت آگاهی بخشی به مردم و انتخاب اصلح استفاده کنیم.

وی با اشاره به حضور آیت الله رئیسی در جلسات مجلس خبرگان و شنیدن تمامی انتقادها توسط نمایندگان مجلس خبرگان رهبری یاد آور شد: بعضی ها شعار گفت وگو می دهند اما در عمل اعتقادی به گفت وگو ندارند اما شهید رئیسی، مردم عمل و گفت وگو بود و بدون عصبانیت تمامی انتقادها را می‌شنید و در پی حل مشکلات بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/06 02:43 ب.ظ | دفعات بازدید: 1925 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot