ARAZKHABAR.IR

ایران به یکی از قطب‌های قدرت نظام بین الملل تبدیل شده است


ایران به یکی از قطب‌های قدرت نظام بین الملل تبدیل شده است آراز خبر- امام جمعه موقت ارومیه گفت: ملت عزیز و قدرتمند ایران در حال حاضر به یکی از قطب‌های قدرت نظام بین‌الملل تبدیل شده‌اند.

آراز خبر- امام جمعه موقت ارومیه گفت: ملت عزیز و قدرتمند ایران در حال حاضر به یکی از قطب‌های قدرت نظام بین‌الملل تبدیل شده‌اند.

حجت الاسلام محمد حیدری زاد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: امروز شاهد تحولاتی در نظام بین الملل هستیم و به عبارتی شرایط سیاسی دنیا و مناسبات قدرت تغییر یافته است.

وی اضافه کرد: امروز قدرت ایران مرزها را در نوردیده و ایران اسلامی وارد باشگاه‌های انحصاری علم و فناوری شده و آنها مجبور هستند این واقعیت را قبول کنند.

امام جمعه موقت ارومیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش اظهار کرد: شهید بهشتی سیدالشهدای انقلاب بود و باید ابعاد زندگی ایشان به نسل جوان تبیین شود.

وی ادامه داد: اساس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران برپایه اخلاص و صداقت بزرگانی چون شهید بهشتی بنا شده است.

حجت الاسلام حیدری زاد با بیان اینکه قرآن کریم دلیل بسیاری از رفتارهای غلط را بی توجهی به ارزش‌های توحیدی عنوان می‌کند، گفت: امروز رفتار و حرکات و افکاری که از برخی مشاهده می‌شود، ناشی از غلبه اندیشه‌های مادی و سلطه قدرت‌هایی است که اساس قدرتشان بر الحاد بنا شده است.

وی با بیان اینکه قرآن کریم، منشأ انحرافات فکری را در دوره‌های مختلف تاریخ، دوری انسان از خداوند و بی‌توجهی به ارزش‌های توحیدی مطرح کرده است، افزود: وقتی انسان خدا را فراموش کند، گوهر انسانیت خود را در واقع به فراموشی سپرده است و در سلطه شیطان قرار می‌گیرد.

وی با تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) افزود: این امام همام کوچک‌ترین راوی جریان کربلا بود و افتخار ما این است که ما شیعه باب العلوم هستیم.

امام جمعه موقت ارومیه همچنین به بیان فضیلت‌های روز عرفه نهم ذیحجه اشاره کرد و ادامه داد: عرفه بی‌نظیرترین روز در سال است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/02 02:29 ب.ظ | دفعات بازدید: 3020 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot