ARAZKHABAR.IR

ارتقای امید در جامعه از وظایف اصحاب رسانه است


ارتقای امید در جامعه از وظایف اصحاب رسانه است آراز خبر- نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان‌غربی‌ و امام جمعه ارومیه گفت: ارتقای امید و کاهش اضطراب جامعه از جمله مهمترین وظایف اصحاب رسانه در دنیای امروز است.

آراز خبر- نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان‌غربی‌ و امام جمعه ارومیه گفت: ارتقای امید و کاهش اضطراب جامعه از جمله مهمترین وظایف اصحاب رسانه در دنیای امروز است.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ارومیه با گرامیداشت روز خبرنگار، وظیفه این قشر را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی دیگر از وظیفه‌های مهم خبرنگاران این است که اصحاب رسانه، حقایق را در اختیار مردم قرار دهند ولی باید توجه داشته باشند که هر خبری هم قابل انتشار نیست.

وی با قدردانی از نقش خبرنگاران در آگاه‌سازی مردم به ویژه در دوران دفاع مقدس اضافه کرد: اصحاب رسانه در آن ایام در راستای آگاه‌سازی مردم، شهید و جانبازهای زیادی تقدیم کردند.

حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: در دنیای امروز رسانه و خبر توسط استکبار جهانی به عنوان ابزار مدیریت افکار عمومی استفاده می‌شود که باید در مقابل هجمه‌های آنان در این حوزه ایستاد و این امر مسؤولیت خبرنگاران را بیشتر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: متأسفانه خبرنگارانی هستند که با تحلیل‌های ناصحیح و اخباز غیرواقع در راستای منافع استکبار جهانی خبررسانی می‌کنند که این امر یک نوع ظلم به شمار می‌رود.

وی در بخش دیگری با اشاره به در پیش رو بودن ۲ برنامه مهم در حوزه قرآن و عترت در آذربایجان غربی گفت: برگزاری کنفرانس منطقه‌ای وحدت اسلامی و مسابقات دانشجویی قرآن و عترت این ۲ برنامه است که می‌تواند زمینه ساز برکات زیاد برای استان ما باشد.

وی با اشاره به ۱۵ مرداد و سالروز بمباران اتمی هیروشیما افزود: در این تاریخ ۲۰۰ هزار نفر از مردم هیروشیما با بمباران توسط آمریکای جنایتکار جان خود را از دست دادند و پس از گذشت این واقعه کشوری که خود را داعیه حقوق بشر می‌داند به خاطر چنین جنایتی عذرخواهی نکرده است.

حجت الاسلام قریشی همچنین با بیان اینکه در ایام عزای حسینی در آذربایجان غربی شور بسیار زیادی را شاهد بودیم، افزود: این عزاداری‌ها در مسیر حق و حقیقت و راه پربرکت امام حسین (ع) است که روز به روز بر شکوه آن افزوده می‌شود.

امام جمعه ارومیه همچنین با اشاره به گرمای بیش از حد هوا در کشور، لزوم صرفه جویی در آب و برق را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: امیدواریم با صرفه جویی در مصرف و اهتمام ویژه مسؤولان در تأمین منابع، مشکلی در این خصوص به وجود نیاید.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/13 02:23 ب.ظ | دفعات بازدید: 3274 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot