ARAZKHABAR.IR

سرمایه گذاری خارجی ۱۰ میلیون دلاری در حوزه سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی


سرمایه گذاری خارجی ۱۰ میلیون دلاری در حوزه سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی در مراسمی با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاون توسعه مدیریت و منابع و امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و سرمایه گذار خارجی تفاهمنامه سرمایه گذاری خارجی ۱۰ میلیون دلاری در حوزه سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی در استان به امضا طرفین رسید.

محمد مهدی شهریاری در این مراسم با اشاره به جایگاه استان در تولید محصولات کشاورزی اظهار کرد: یکی از ملزومات شکوفایی و بهره وری بخش کشاورزی ایجاد صنایع سورتینگ و بسته بندی است.

وی گفت: ارزآوری و رشد صادرات محصولات کشاورزی استان رابطه مستقیم با نحوه بسته بندی دارد.

شهریاری افزود: سالانه بیش از ۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید می شود که یک میلیون و پانصد هزار تن آن متعلق به سیب درختی است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به رویکرد جدی استان برای جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی گفت: تسهیل مراحل سرمایه گذاری توسط کمیته ویژه ای در استان انجام می گیرد و به دنبال این امر شاهد افزایش درخواست های سرمایه گذاری در سطح استان هستیم.

 به گزارش آراز خبر:شهریاری بر توسعه کشاورزی پایدار، تکمیل طرح های نیمه تمام،‌توسعه گلخانه ها و تکمیل زنجیره تولیدات کشاورزی تاکید کرد و ادامه داد: راه توسعه کشاورزی در زیربخش های مختلف به ویژه مقوله زنجیره تولید جذب سرمایه گذار و رفع موانع فراروی آنهاست.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/09/27 08:00 ق.ظ | دفعات بازدید: 242 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot