ARAZKHABAR.IR

خسارت سیل به راههای مواصلاتی استان


خسارت سیل به راههای مواصلاتی استان مسوول مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: بارش ها و سیل اخیر نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال به راهها و ابنیه های فنی در استان خسارت وارد کرده است.

مهران رسولی افزود: این خسارت در شهرستان های نقده و پیرانشهر در جنوب استان و چایپاره و خوی در شمال استان بوده است.

وی اضافه کرد: در شهرستان نقده، سیل باعث آبشستگی شانه و تخریب آسفالت محور روستایی بایزید - شاوله به میزان ۳۰۰ متر شده است و در شهرستان پیرانشهر نیز سیلاب باعث خسارت به زیرسازی و روسازی محور روستایی قبه به طول ۲ کیلومتر و خسارت ۱۵ درصدی به یک دستگاه ابنیه فنی واقع در این محور روستایی شد.

مسوول مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار کرد: خسارت ناشی از سیل در شهرستان خوی شامل آبشستگی شانه و تخریب آسفالت و مسدود شدن ۲ دستگاه پل در محور سه راهی ایواوغلی - سه راهی مرکان، خسارت به روسازی راه اصلی خوی - قطور به میزان ۲ کیلومتر و به مقدار ۱۵ درصد و خسارت وارده به دستگاه‌های لجن کش در زیرگذر سعید آباد و زیرگذر سه راهی نوایی بوده است.

رسولی ادامه داد: در چایپاره نیز زیرسازی و روسازی ۱۰ کیلومتر از محور فرعی و روستایی حمزیان خسارت دیده به طوری که میزان خسارت در بخش زیرسازی ۸۰ درصد و روسازی ۱۰۰ درصد بوده  و به ۲ دستگاه ابنیه فنی در این محور نیز به میزان ۳۰ درصد خسارت وارد شده است.

وی گفت: راهداران از همان لحظات اولیه سیلاب با حضور در محل اقدامات لازم جهت بازسازی و جلوگیری از خسارات بیشتر را انجام دادند و امید است با تلاش شبانه روزی راهداران و تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی خسارات به وجود آمده، شاهد تسریع در بازسازی و زدودن اثرات ناشی از سیل باشیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/02/16 08:30 ب.ظ | دفعات بازدید: 225 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot