ARAZKHABAR.IR

بیش از۲۳۲ تن مرغ روانه بازار آذربایجان غربی شد


بیش از۲۳۲ تن مرغ روانه بازار آذربایجان غربی شد رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از توزیع ۲۳۲ تن مرغ در سطح بازار خبر داد.

 اکبر کرامتی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان جزو وظایف ما به شمارمی رود، افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از واحد‌های بخش کشاورزی از جمله مرغداری‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند و صنعت مرغداری دچار صدمات جبران‌ناپذیری شد ُ لذا در این راستا ما از واحد‌های تولیدی طیور که در تامین مستمر مایحتاج مردم استان و ایجاد ارامش در بازار گوشت مرغ و تخم مرغ، تلاش می‌کنند صمیمانه قدردانی می‌کنیم.

کرامتی با بیان اینکه لازم است دولت با در نظر گرفتن تسهیلات کم بهره، از این واحد‌های تولیدی حمایت و پشتیبانی کند، تصریح کرد: همزمان با روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بیش از ۲۳۲ تن مرغ در کشتارگاه‌های آذربایجان غربی کشتار و به بازارعرضه شد. این میزان مرغ کشتار شده به تعداد ۱۳۸هزار و ۲۸۲ قطعه مرغ زنده با تناژ بیش از۲۳۲ تن درسطح ۱۱ کشتارگاه طیور استان تولید و روانه بازار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  با بیان اینکه هم اکنون نیاز استان در روز ‍ ۲۱۰ تا ۲۳۰ تن است، ادامه داد: در حال حاضر بازار مرغ در سطح استان به حالت ثبات رسیده و مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد، اما باید بازرسی و نظارت‌ها مؤثر و کاربردی‌تر از گذشته انجام گیرد تا عرضه مرغ موجود در بازار به وضعیت پایداری برسد.

کرامتی تاکید کرد: نمایندگان سازمان‌های جهادکشاورزی و صمت و اداره کل دامپزشکی به صورت ثابت در کشتارگاه‌ها مستقر هستند و کلیه فعالیت‌ها از زمان ورود مرغ زنده تا خروج مرغ گرم و ارسال به مراکز توزیع را صورتجلسه می‌کنند، لذا انتظار داریم سازمان تعزیرات حکومتی با همکاری سازمان صمت و سایر نهاد‌های مسئول بر رصد و نظارت بیشتر در این زمینه اهتمام و با هر گونه انحراف در این خصوص برخورد قانونی انجام شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/02/26 11:02 ق.ظ | دفعات بازدید: 222 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot