ARAZKHABAR.IR

بهره برداری از ۲۷ هزار هکتار شبکه آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی


بهره برداری از ۲۷ هزار هکتار شبکه آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از تکمیل و آماده بهره برداری شدن ۲۷ هزار هکتار از شبکه آبیاری غرب و شمال غرب کشور تا پایان نیمه اول سالجاری در آذربایجان غربی خبر داد.

 علی مراد اکبری در جلسه ویبنار بررسی روند پیشرفت طرح رودخانه های مرزی استان آذربایجان غربی،  با بیان اینکه طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور مصوبه دولت باید در مجموع در سطح 402 هزار هکتار از اراضی کل کشور انجام شود، افزود: از این میزان سهم آذربایجان غربی 61 هزار و 570 هکتار است.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای تکمیل وبهره برداری 27 هزار هکتار از این طرح در فاز اول تا پایان نیمه اول سال جاری اندیشیده شده که با بهره برداری از این طرحها شاهد تحول خوبی در بخش توسعه ابیاری های نوین در بخش کشاورزی استان خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این نشست با بیان اینکه از 61 هزار و 570 هکتار مساحت طرح شبکه های آبیاری غرب و شمالغرب کشور در استان؛ تاکنون برای 27 هزار هکتار تامین آب شده است، گفت: از اراضی باقی مانده معادل  سطح 6 هزار و 800 هکتار نیز جزو طرح های اجرایی است که تاکنون دو هزار و 700 هکتار تحویل موقت شده و مابقی در دست رفع نواقص ومشکلات است.

اکبر کرامتی طرح  های در دست تکمیل را یکهزار و 800 هکتار در دشت نازک چایپاره، هزار  هکتار در کرم آباد پلدشت، دو هزار هکتار در طرح پیرانشهر 1 و دو هزار هکتار نیز در طرح پیرانشهر 2 اعلام کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/01/30 07:40 ق.ظ | دفعات بازدید: 131 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot