ARAZKHABAR.IR

اولویت اصلی اقتصادی شهر ارومیه حوزه کشاورزی است


اولویت اصلی اقتصادی شهر ارومیه حوزه کشاورزی است نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر اینکه اولویت اصلی اقتصادی شهر ارومیه حوزه کشاورزی است ، گفت: محور تولید ثروت و تقویت اقتصاد ارومیه از مسیر کشاورزی عبور می‌کند.

به گزارش  آراز آذربایجان؛ وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور جمعی از نهالکاران و گلخانه داران به بررسی مشکلات و مطالبات این حوزه پرداخت.

بر اساس این گزارش؛ این نماینده مجلس در دوره یازدهم گفت: در این نشست مشکلاتی از جمله؛ مشکلات زیر ساخت های صادراتی، عدم تخصیص یارانه نهالکاران، افزایش قیمت ارز و مشکلات ایجاد شده درپی اجرای تعهد ارزی برای صادرکنندگان حوزه نهال کاری و تخصیص تسهیلات بانکی و بیمه ای نهالکاران از مهمترین مطالبات مطرح شده بود .

وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی اقتصادی شهر ارومیه  حوزه کشاورزی است ، ادامه داد: محور تولید ثروت و تقویت اقتصاد ارومیه از مسیر کشاورزی عبور می‌کند. لذا باتوجه به اهمیت بالای این حوزه برای ارومیه با حضور اساتید دانشگاه ومدیران باتجربه و باسابقه حوزه کشاورزی و برنامه ریزی و اتحادیه های مرتبط با این بخش،  قرارگاه کشاورزی را جهت شناسایی موانع و مشکلات این حوزه و ارائه راهکارهای تخصصی در ارومیه راه اندازی نمودیم .

نماینده مردم ارومیه در مجلس در پایان یادآور شد: در مجلس یازدهم پیگیر اصلاح و بازنگری در ضوابط و قوانینی که موجب حل مشکلات گلخانه داران شود، خواهیم بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/07/30 02:31 ب.ظ | دفعات بازدید: 251 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot