ARAZKHABAR.IR

تهیه بانک جامع اطلاعاتی کامل پل ها و ابنیه فنی شهرستان ارومیه


تهیه بانک جامع اطلاعاتی کامل پل ها و ابنیه فنی شهرستان ارومیه رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ارومیه عملکرد حوزه ایمنی راهداران در نیمه نخست سال جاری را تشریح کرد و گفت: تهیه بانک جامع اطلاعاتی شامل اطلاعات کامل پل ها و ابنیه فنی طی سه ماهه اول سال جاری با اعزام اکیپ های ویژه فنی و تخصصی کارشناسان انجام گرفته است.

به گزارش آرازخبر، صادق حبیب زاده با تشریح عملکرد این اداره در حوزه ایمنی راه و حریم اظهار داشت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه بیش از 1900کیلومتر راه شامل بزرگراه ، راههای اصلی و فرعی و روستایی را زیر پوشش دارد که از این میزان حدود 595 کیلومتر راه اصلی و فرعی بوده که نگهداری از این سرمایه ملی با هدف بالا بردن ضریب ایمنی و بهبود امنیت تردد در این محورها در حال انجام است.

وی یکی از مهمترین منافع حاصل از فرایند نگهداری درست راهها در جهت کاهش هزینه چرخه عمر پروژه های راه به دلیل کاهش تعداد و شدت تصادفات و ارتقای سطح ایمنی راههای جدید و شبکه راههای موجود جهت بهره برداری مناسب از راهها را بازدیدهای مستمر کارشناسان و مسئولین هر حوزه و گزارشات به موقع راهداران دانست و گفت: 160عدد چراغ چشمک زن از ابتدای سال جاری تاکنون مورد بازبینی و رفع نواقصات قرار گرفته و عمده فعالیت ها در محورهای پرحادثه این شهرستان بوده است.

وی ابراز کرد: علاوه بر عملیات سرویس دهی و نگهداری چراغ های چشمک زن عملیات تهیه و نصب در تقاطع های جاده ای ،دوربرگردانها، و دیگر نقاطی که توجه و دقت بیشتر راننده را می طلبد از اهم محل های استقرار و نصب چراغ های چشمک زن جاده ای است.

این مقام مسئول در ادامه از عملیات اصلاح و مرمت تابلوها نیز خبر داد و یادآورشد: 669 عدد تابلو اعم از هشداردهنده و اطلاعاتی ،هشداردهنده ریلی،گروهبانی تابلوهای جان پناه پل ،تابلوهای تعیین مسیر در ورودی شهر مورد عملیات بازسازی و تعمیر قرار گرفته ونیز 593 عدد تابلو بنا به نیاز در محورها نصب شده و بیش از سه هزار و 100 عدد تابلو نیز شستشو شده اند.

حبیب زاده اذعان داشت : تهیه بانک جامع اطلاعاتی شامل اطلاعات کامل پل ها و ابنیه فنی طی سه ماهه اول سال جاری با اعزام اکیپ های ویژه فنی و تخصصی کارشناسان انجام گرفته و سه ماهه دوم نیز درجهت اصلاح نواقصات 36 مورد تعمیر نرده حفاظ و قرنیز و نیز بیش از 470 شاخه گاردریل اصلاح و مرمت شده و 156 شاخه گاردریل جدید نیز در محل های پرحادثه نصب شده است.

حبیب زاده با اشاره به عملیات گسترده راهداری در بخش دیگری با عنوان بهسازی و تعمیر پلها شامل تعمیر رادیه برید ، تعویض دال و ترمیم دستکهای پلها ، باکس گذاری و تعریض پل ، مقاوم سازی پایه پل ها ، تنقیه و لایروبی ، تعمیر دیواره های هدایت آب ، مرمت ،قرنیز و نرده پل علی الخصوص در محورهای روستایی افزود: بیش از 10 دستگاه پل بزرگ و کوچک از ابتدای سالجاری تاکنون در محورها مورد عملیات تنقیه شده است.

این مقام اجرایی خط کشی 372 کیلومتری راهها اعم از فرعی ،اصلی و روستایی را بخش دیگری از فعالیت های در خور توجه راهداران طی راهداری تابستانی برشمرد.

حبیب زاده در خصوص یکی از مهمترین دغدغه های اجتماعی بعنوان کاهش تصادفات اشاره کرد و گفت: 14 مورد احداث سرعت گیر ،بیش از 45 مورد نصب بنر و پرچمهای ترافیکی و هشدار دهنده انجام گرفته و نیز 41 مورد انسداد دسترسی های غیرمجاز که خود عامل مهمی در جلوگیری از بروز حوادث بوده اجرا شده است.

وی عنوان کرد: بیش از 60 کیلومتر سطح محورها مورد عملیات پاکسازی و تسطیح حریم قرار گرفته و نیز 111 مورد اخطار کتبی به متجاوزین حریم راه در طی سال جاری داده شده و نیز 5 مورد اجرای احکام قضایی توسط این اداره انجام گرفته است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه گفت: برچیدن سرعت گیرهای آسفالتی غیرمجاز ،نصب استوانه های ترافیکی ،اصلاح میله های ترافیکی ،عملیات علف زنی و رفوژ میانی محورهای اصلی و همچنین پاکسازی کنار نیوجرسی ها و حاشیه راهها از ابتدای سال جاری تاکنون از اقداماتی که به طور مستمر در حال انجام بوده است .


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/06 10:35 ق.ظ | دفعات بازدید: 858 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot