ARAZKHABAR.IR

98 شهرهای استان از نعمت گاز بهره مند هستند


98 شهرهای استان از نعمت گاز بهره مند هستند

علیرضا شیخی گفت:  98 درصد شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند و  میزان برخورداری روستاهای استان نیر ۷۸ درصد است که تا افق ۱۴۰۳ تمامی روستا های استان از این نعمت برخوردار می شوند.


گروه خبر:به گزارش آراز خبر،علیرضا شیخی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:  به منظور کاهش مصارف غیرضروری، گاز بیش از ۶۰۰ ویلا و اداره در استان  قطع شده است.

وی اظهار داشت: حذف مصارف غیرضروری از مهم ترین اقدامات موثر در ذخیره سازی گاز برای مصارف گرمایشی مردم است.

شیخی با بیان اینکه، با رعایت الگوی مصرف و اصلاح الگوهای ساخت و ساز در استان بیش از ۵۰ درصد در مصرف انرژی کنترل می شود گفت:با مدیریت و کنترل مصرف می توان از آسیب های بوجود آمده در حوزه انرژی جلوگیری کرد.

وی با اشاره به متصل بودن خطوط شبکه گاز به صورت سراسری در کشورادامه داد: مصرف بی رویه، عموم مشترکان گاز در کشور را تحت تأثیر قرار داده و با افت فشار مواجه می سازد از این رو باید با نگاهی معقول در مدیریت مصرف گاز طبیعی تلاش کنیم.

شیخی با اشاره به اینکه تمامی مشترکان کمیته امداد و بهزیستی به شرط رعایت الگوی مصرف از پرداخت گاز بها معاف هستند گفت:گاز ۱۷۰ هزار مشترک در استان رایگان محاسبه شده و ۳۳ درصد مشترکین استان نیز الگوی مصرف را رعایت کرده اند.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی تصریح کرد:هم اکنون ۸۰ درصد گاز توزیعی استان به بخش خانگی اختصاص یافته و این درحالی است که برای تأمین نیاز گرمایشی مردم، مصارف گاز اکثر بخش های زیرساختی تولیدی و صنعتی محدود شده است.

شیخی برخورداری شهرهای استان از نعمت گاز را ۹۸ درصد عنوان کرد و‌گفت میزان برخورداری روستاهای استان نیر ۷۸ درصد است که تا افق ۱۴۰۳ تمامی روستا های استان از این نعمت برخوردار می شوند.

وی در خاتمه با اشاره به افت فشار گاز در استان گفت: تلاش شبانه روزی همکاران شرکت گاز موجب شده تا طی دو ماه گذشته جریان گاز در بخش خانگی استان پایدار باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/11/02 05:10 ب.ظ | دفعات بازدید: 400 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot