ARAZKHABAR.IR

4هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان‌غربی در صف تامین مسکن


4هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان‌غربی در صف تامین مسکن آراز خبر- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: هم‌اکنون چهار هزار خانوار تحت پوشش این نهاد حمایتی با بررسی و نیازسنجی صورت گرفته، در صف انتظار برای تامین مسکن قرار داشته و در سامانه های مورد نظر نیز نام نویسی کرده اند.

رضا مهرافروز روز چهارشنبه  افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی در قالب طرح‌ها و تفاهم نامه‌ها در بخش مسکن مشارکت نسبی دارد که به فراخور طرح‌ها به ازای هر واحد احداثی یک میلیارد ریال تسهیلات و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض پرداخت می کند.

وی ادامه داد: این میزان کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) در کنار تسهیلات سه میلیارد ریالی بنیاد مسکن است تا افراد تحت پوشش این کمیته که از افراد نیازمند مسکن هستند، نیز دارای خانه شوند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۴۷ هزار و ۲۶۹ نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی دارای منزل شخصی بوده و هشت هزار و ۷۲۹ نفر نیز مستاجر هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: امسال در مجموع ۲ هزار و ۵۱۶ احداث، تعمیر و خرید مسکن برای مددجویان در استان داشته ایم که ۲ هزار و ۷۷۱ میلیارد ریال به این منظور هزینه شده است.

مهرافروز افزود: آذربایجان‌غربی از نظر احداث، تعمیرات، عقد تفاهم نامه‌ و ثبت نام مسکن ملی برای مددجویان جزو پنج استان برتر کشور است.

وی تعداد مسکن های احداثی و خریدی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی در سال جاری را ۸۸۳ واحد عنوان کرد و ادامه داد: برای این بخش ۲ هزار و ۳۴۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به تعمیرات و گازکشی منازل مددجویان نیز اظهار کرد: از ابتدای سال در این راستا توانستیم با اعتبار ۳۹۰ میلیارد و ۶۲ میلیون ریال به یک هزار و ۵۵۴ مددجو خدمات ارایه دهیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/22 11:32 ق.ظ | دفعات بازدید: 2950 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot