ARAZKHABAR.IR

31 درصد مساکن روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی شده است


31 درصد مساکن روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی شده است  مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: 31 درصد مساکن روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی شده است.

به گزارش آرازخبر، آیدین رحمانی با حضور در اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و نشست به مدیران این مجموعه اظهار داشت: این نهاد علاوه بر رسالت خود در ارتباط با عمران، توسعه و بهسازی روستایی باید برای رویارویی در بحران ها آمادگی کامل داشته باشد.

وی ادامه داد: مقاوم سازی مساکن روستایی به عنوان مهمترین اقدام در جهت مقابله با حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله در راس برنامه های عمرانی استان است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این رابطه باید با فرهنگسازی و آگاهی بخشی به مردم زمینه مشارکت و همراهی بیش از پیش روستائیان در این طرح را فراهم سازد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: سایر دستگاههای اجرایی نیز می بایست برای اجرای طرح های عمرانی در مناطق روستایی و بهبود کیفیت زندگی و معیشت روستائیان اهتمام جدی به خرج دهند.

رحمانی همچنین هدف از حضور در ادارت مختلف را آشنایی و حل مسائل و مشکلات به منظور پیشبرد هر چه بهتر امور دانست و از تلاشهای مجموعه بنیاد مسکن استان قدردانی نمود.

 مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این دیدار با ارائه گزارش از اقدامات عمرانی مجموعه خود ابراز: با آغاز طرح مقاوم سازی مساکن روستایی تا کنون 80 هزار مسکن معادل 31 درصد مساکن روستایی مقاوم سازی شده است که این میزان تا پایان طرح به 70 درصد باید افزایش یابد.

بدلی افزود: از تعداد 2168 هزار روستای دارای قابلیت اجرای طرح هادی روستایی 2082 طرح تهیه شده است که 96 درصد را پوشش می دهد.تاریخ: 1398/09/11 11:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 2488 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot