ARAZKHABAR.IR

۹۷ هزار واحد مسکونی روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی شد


۹۷ هزار واحد مسکونی روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی شد آراز خبر- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: در راستای مقاوم سازی واحدها از ۲۵۸ هزار و ۴۴۵ واحد ، ۹۷ هزار و ۶۱۴ مسکن مقاوم سازی شده است.

جعفر برزگر  با بیان اینکه احداث مسکن روستایی یکی از وظایف بنیاد مسکن است افزود: با توجه استاندار آذربایجان غربی برای احداث ۲۱ هزار مسکن روستایی برنامه ریزی شده و برای اجرای این کار ۱۰۰۷ هکتار زمین در روستاها و یا محدوده خارج از روستا در نظر گرفته شده است.

بزرگر گفت: در راستای تثبیت مالکیت اماکن روستاییان با مشارکت اداره کل ثبت اسناد و املاک، ۱۸۸ هزار و ۷۴۲ سند در روستاها و ۴۴ هزار و ۷۳۶ سند نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی مصوب دارند، افزود: ۴۰ درصد جمعیت استان در روستاها زندگی می‌کنند و ۲ هزار و ۱۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد و همچنین این استان رتبه هفتم کشوری را از لحاظ تعداد آبادی به خودش اختصاص داده است.

برزگر افزود: در راستای اجرای مصوبات استانی و شهرستانی تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار سطح استان دارای طرح مصوب هادی هستند که بازنگری ۴۷۲ روستا در سطح استان در مدت ۱۹ ماه انجام شد.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های هادی روستایی و با تخصیص منابع مالی مناسب طرح هادی ۷۷۸ روستا در قالب پروژه‌های نیمه تمام و با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال انجام شده است.

برزگر افزود: در این راستا شاخص اجرای طرح‌های هادی از ۳۳ درصد در سال ۱۴۰۱ به ۴۵.۴ درصد در سال ۱۴۰۲ ارتقا یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با اشاره به آسفالت معابر روستایی گفت: در ۹ ماهه گذشته از مجموع ۲ هزار و ۱۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار آسفالت ۳۰۷ روستا با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال انجام شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/03 04:41 ب.ظ | دفعات بازدید: 3036 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot