ARAZKHABAR.IR

۷۴۵ هکتار زمین برای ساخت مسکن در شهرهای کوچک آذربایجان‌غربی اختصاص یافت


۷۴۵ هکتار زمین برای ساخت مسکن در شهرهای کوچک آذربایجان‌غربی اختصاص یافت آراز خبر-سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۷۴۵ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت استان اختصاص یافته است.

رسول عطایی اظهار کرد: این میزان زمین در ۳۰ شهر آذربایجان غربی آماده سازی شده تا برای ساخت مسکن استفاده شود.

وی اضافه کرد: همچنین ۷۰۰ هکتار دیگر در دست آماده‌سازی برای تحویل برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن است که به زودی واگذار خواهد شد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اراضی تحویل داده شده به بنیاد مسکن، بیان کرد: تاکنون ۳۴۸ هکتار زمین در ۲۲ شهر استان تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان شده است.

عطایی بیان کرد: در حال حاضر ۶ هزار و ۱۱ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد که برای سه هزار و ۳۲۸ متقاضی تخصیص زمین انجام شده است.

وی با اشاره به روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای آذربایجان غربی، افزود: ۱۱ هزار و ۱۳۹ قطعه زمین در ۱۴۱ روستای استان برای اجرای این طرح تامین شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر پنج هزار و ۷۶۴ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای آذربایجان غربی وجود دارد.

عطایی اظهار کرد: ساخت مسکن با هدف تامین ابتدایی ترین نیاز جامعه هدف و توسعه رفاه اجتماعی از مسائل مورد توجه بوده و که این امر با جدیت دنبال می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/13 10:37 ق.ظ | دفعات بازدید: 2246 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot