ARAZKHABAR.IR

۷۰ کیلومتر جاده در آذربایجان‌غربی برف‌روبی شد


۷۰ کیلومتر جاده در آذربایجان‌غربی برف‌روبی شد آراز خبر-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: ۷۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان طی ۲۴ ساعت گذشته با بارش نزولات آسمانی برف روبی و برای تردد خودروها آماده شد.

ایرج دست نشان روز چهارشنبه در گفت و گو با  آراز خبرافزود: در شبانه روز گذشته عملیات برف‌روبی در محورهای ارتباطی استان با تمامی قدرت ادامه داشت تا رانندگان هنگام تردد دچار مشکل نشوند که در این خصوص تا حدود زیادی نیز موفق بودیم و مشکل خاصی درجاده ها رخ نداد.

وی با تاکید بر عملکرد جهادی و سریع نیروهای خدمات رسان در جاده‌ها اضافه کرد: با توجه به بارش برف و باران در ۱۰ محور مواصلاتی استان، ۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری با مصرف بیش از ۷۰ تن شن و ماسه مانع از انسداد راه‌های درگیر در بارش شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ جاده در نقاط مختلف مرکز، جنوب و شمال استان درگیر بارش برف بودند که محورهای شاهین‌دژ - تکاب، سردشت - پیرانشهر، مهاباد - سردشت، مهاباد - بوکان، خوی - چایپاره، پیرانشهر - تمرچین، ارومیه - سرو، ارومیه - سلماس، خوی - سلماس، ارومیه - تبریز را شامل می شدند.

دست نشان ادامه داد: با تلاش بیش از ۲۰ نفر از راهداران آذربایجان‌غربی هیچ محوری در سطح استان در مدت زمان بارش ۲۴ ساعت گذشته مسدود نشد و تردد در همه محورها روان بود.

وی با اشاره به اینکه رانندگان در زمان بارش برف باید بیشتر از هر زمانی مراقبت کنند، گفت: در زمان بارش‌ها، هموطنان از سفرهای غیر ضروری اجتناب کرده و در صورت ضرورت از ایمنی وسیله نقلیه و داشتن زنجیر چرخ اطمینان و پیش از سفر نیز برای اطلاع از وضعیت ترافیک و جوی محورها با شماره ۱۴۱ تماس بگیرند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/01 08:29 ق.ظ | دفعات بازدید: 3242 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot