ARAZKHABAR.IR

۶۰۰ آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور افزوده می شود


۶۰۰ آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور افزوده می شود آراز خبر- رئیس سازمان اورژانس کشور از خریداری ۶۰۰ دستگاه آمبولانس جدید خبر داد.

آراز خبر- رئیس سازمان اورژانس کشور از خریداری ۶۰۰ دستگاه آمبولانس جدید خبر داد.

جعفر میعادفر صبح سه شنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید اورژانس آذربایجان غربی افزود: در راستای بهبود خدمات‌رسانی به مردم، ۳۰۰ دستگاه موتور سیکلت اورژانس خریداری و تجهیز شده و همچنین ۶۰۰ دستگاه آمبولانس جدید نیز خریداری می‌شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به خریداری ۳۰۰ دستگاه موتورسیکلت برای تجهیز مراکز اورژانسی کشور، خاطرنشان کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر و نیز سریع‌تر به مردم، اورژانس موتوری راه‌اندازی شده و به‌زودی کار توزیع موتورسیکلت‌های تجهیز شده به سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: در حدود ۷۰ درصد ماموریت‌ها بیماران نیاز به اعزام به مراکز بیمارستانی ندارند و به همین دلیل اورژانس موتوری بهترین گزینه برای این موارد است تا از بار ترافیکی همکاران نیز کاسته شده و تمرکز بر حوادث مهم‌تر باشد.

میعادفر از برنامه‌ریزی در راستای خرید ۶۰۰ دستگاه آمبولانس جدید خبر داد و گفت: این امر در راستای نوسازی ناوگان آمبولانس کشور انجام می‌شود و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های متولی شاهد تحقق سریع‌تر آن باشیم.

میعادفر با اشاره به اینکه چیدمان فوریت‌های پزشکی در نقاط مختلف کشور به صورت پراکنده است، اظهار داشت: خدمت به مردم و رسیدگی به وضعیت نیازمندان به اورژانس پایدار و همواره با قدرت انجام می‌شود.

وی افزود: کار همکاران اورژانس بسیار ارزشمند است، چرا که تمام ماموریت‌ها با دقت و سرعت انجام شده و هیچ فرقی بین افراد قائل نمی‌شویم. در مسیر خدمت به مردم، فقیر و غنی برای فوریت‌های اورژانس تفاوتی ندارد و خدمات رایگان و بی‌منت افتخار ماست.

رئیس سازمان اورژانس کشور در مورد خدمات‌دهی مراکز اورژانس در ایام اربعین حسینی، عنوان کرد: ۶ مرز خروجی برای اربعین در کشور داریم که خدمات اورژانسی به زائران توسط همکاران در تمامی این مرزها به صورت شبانه‌روزی و دائمی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امسال بر اساس پیش‌بینی‌ها احتمال می‌دهیم که مرز تمرچین جزو مرزهای پراستقبال باشد و به دلیل گرمای تابستانی در مرزهای خنکی نظیر تمرچین شاهد حضور بیشتر زائران باشیم.

میعادفر ارائه خدمات به زائران اباعبدالله (ع) را افتخار بزرگی برای اورژانس دانست و گفت: در این زمینه تمامی خدماتی اورژانسی و پیش بیمارستانی توسط اکیپ‌های مستقر در مرزها ارائه می‌شود و نیروهای اورژانس به عنوان یاوران همیشگی مردم حضور می‌یابند.

وی از تلاش برای ثبات زیرساختی اورژانس خبر داد و بیان داشت: کمسته بهداشت و درمان در ایام اربعین دارای رتبه‌های برتر بوده و همواره در میان ۱۷ کمیته عنوان بهترین را داشته است.

در این مراسم رئیس مرکز اورژانس آذربایجان غربی نیز با اشاره به اهمیت خدمات‌دهی مناسب به زائران اربعین حسینی در مرز تمرچین، بیان کرد: در راستای خدمات بهتر، از مرز بازدید انجام شده و برای خدمات‌دهی شایسته برنامه‌ریزی ویژه انجام داده‌ایم.

فرزین رضازاده تصریح کرد: روند رو به رشد در خصوص توسعه و پیشرفت اقدامات اورژانسی با تجهیزات جدید بهبود خواهد یافت و امیدواریم مردم نیز از بهبود و اصلاح شرایط خدماتی اورژانس رضایت بیشتری داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان غربی نیز در این مراسم، ضمن تقدیر از توسعه امکانات و مراکز اورژانسی در استان، بر لزوم حذف کانکس‌های اورژانس و ایجاد امکانات مناسب در پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای تاکید کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/23 11:07 ق.ظ | دفعات بازدید: 3490 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot