ARAZKHABAR.IR

۴.۶ میلیون مسافر از پایانه های مرزی آذربایجان غربی تردد کرده اند


۴.۶ میلیون مسافر از پایانه های مرزی آذربایجان غربی تردد کرده اند آراز خبر-  مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از تردد چهارمیلیون و ۶۹۶ هزار مسافر از پایانه های مرزی استان تردد کرده اند.

ایرج دست نشان ، با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از چهار میلیون و ۶۹۶ هزار مسافر ایرانی و خارجی از پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی تردد کرده‌اند، افزود: از نظر ورود مسافر ۳۶.۳۳ درصد افزایش و از نظر خروج مسافر نیز ۳۹.۸۳ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته نزدیک به ۱۰۵ هزار ناوگان ترانزیتی از پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی تردد کردند، ادامه داد: در یکسال گذشته تعداد ورود ناوگان حامل کالای ترانزیتی از طریق پایانه‌های مرزی استان با ۶۷.۳۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۵۵ هزار و ۶۹۶ دستگاه و خروج تعداد ناوگان حامل کالای ترانزیت از پایانه‌های مرزی استان با ۱۵.۸۵ درصد افزایش به بیش از ۴۹ هزار دستگاه رسید.

دست نشان خاطر نشان کرد: طی یکسال گذشته در مجموع ۱۵ هزار و ۹۵۶ دستگاه اتوبوس از پایانه‌های مرزی استان تردد کردند.

وی با اشاره به اینکه پایانه مرزی بازرگان با بیش از ۲۰۳ هزار تردد، رتبه نخست تردد ناوگان باری را در بین سایر پایانه‌های مرزی استان طی یکسال گذشته داشته است، یاد آور شد: در این مدت مجموع کامیون‌های حامل‌کالاهای وارداتی و صادراتی از پایانه‌های مرزی استان به بیش از ۴۳۵ هزار رسید که کامیون حامل کالاهای صادراتی ۲.۵۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/28 09:19 ق.ظ | دفعات بازدید: 2441 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot