ARAZKHABAR.IR

۱۹۱ هزار هکتار زمین کشاورزی در آذربایجان‌غربی بیمه شد


۱۹۱ هزار هکتار زمین کشاورزی در آذربایجان‌غربی بیمه شد آرازخبر- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۱۹۱ هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی استان از ابتدای سال زراعی تاکنون تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته و این روند همچنان ادامه دارد.

 عبدالله فتح الله زاده روز پنجشنبه در یک گفت و گوی خبری در مهاباد اظهار کرد: طی چهار ماه گذشته تاکنون هشت هزار و ۳۷۸ هکتار از سطح باغ ها و ۱۸۲ هزار و ۶۰۵ هکتار از اراضی زراعی استان با هدف مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی افزایش تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین طی همین مدت، ۹۵۶ هزار و ۸۰۰ قطعه آبزیان به همراه ۸۲ هزار و ۵۲۰ دام سنگین و بیش از ۱۸ میلیون دام سبک زیر چتر بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی افزود: طبق ارزیابی های سال زراعی گذشته حدود ۲ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شده که پیش بینی می شود این رقم تا پایان کل ارزیابی ها به حدود پنح هزار میلیارد ریال برسد.

فتح الله زاده ضمن انتقاد از نحوه پرداخت خسارت بیمه ای به کشاورزان ادامه داد: تسهیل گری و تسریع در پرداخت خسارات بخش کشاورزان می توانند در تشویق کشاورزان برای بیمه محصولات نقش تعیین کننده و موثر داشته باشد.

وی بیان کرد: در سال زراعی گذشته ۱۹۸ هزار و ۱۱۰ هکتار از محصولات زراعی و ۱۵ هزار و ۲۹۵ هکتار از محصولات باغی تحت پوشش خدمات صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه تغییر شرایط اقلیمی و آب و هوایی، امکان افزایش خسارت به محصولات کشاورزی را افزایش می دهد، افزود: توسعه بیمه به عنوان چتر حمایتی در توسعه اشتغالزایی، ارتقای تولید و درآمد اقتصادی برای بهره برداران منطقه بسیار مهم است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/05 11:54 ق.ظ | دفعات بازدید: 3012 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot