ARAZKHABAR.IR

۱۷۵ حلقه چاه آب غیرمجاز در ارومیه مسدود شد


۱۷۵ حلقه چاه آب غیرمجاز در ارومیه مسدود شد آراز خبر - مدیر امور منابع آب اورمیه گفت: ۱۷۵ حلقه چاه غیرمجاز آب طی ۲ ماه اخیر (نیمه خرداد تاکنون) در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه شدند.

آراز خبر - مدیر امور منابع آب اورمیه گفت: ۱۷۵ حلقه چاه غیرمجاز آب طی ۲ ماه اخیر (نیمه خرداد تاکنون) در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه شدند.

 ضرغامی گوزلی روز پنجشنبه افزود : در راستای صیانت از منابع آبی این تعداد چاه غیرمجاز توسط کارشناس آب‌های زیرزمینی، اکیپ گشت و بازرسی و نماینده دادستان در روستاهای این شهرستان در اراضی حریم آب شرب روستایی و زمین‌های دیم پر شد.

وی اظهار کرد: منابع آب‌های زیرزمینی از منابع استراتژیک و مهم کشور محسوب و انسداد چاه‌های غیرمجاز در راستای حفظ و حراست از منابع آبی و به منظور صیانت از سفره‌های آب زیرزمینی انجام می‌شود.

گوزلی‌ با بیان اینکه امور منابع آب، باید با هوشیاری و اهتمام جدی به حفظ و حراست از این منابع بپردازند، ادامه داد: برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی استان باعث افت شدید سطح این آب‌ها شده است.

وی ضمن هشدار به افرادی که اقدام به حفر غیرمجاز چاه‌ها و برداشت آب از آن را می‌کنند، اضافه کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز از اولویت‌های کاری این شرکت محسوب می‌شود.

مدیر آمور آب ارومیه همچنبن گفت: اکیپ‌های گشت و بازرسی همه امورهای منابع آب استان آذربایجان غربی، در راستای عمل به رسالت بزرگ خود یعنی حفاظت از منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی، همواره در حال گشت و بازرسی در منطقه هستند و به محض شناسایی چاه حفاری شده غیرمجاز، با کمک دستگاه قضایی نسبت به انسداد فوری آنها اقدام می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/12 02:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 3110 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot