ARAZKHABAR.IR

یک قبضه کلت دوره معاصر از موزه مردم‌شناسی ارومیه سرقت شد


یک قبضه کلت دوره معاصر از موزه مردم‌شناسی ارومیه سرقت شد یک قبضه کلت دوره معاصر از موزه مردم‌شناسی ارومیه سرقت شد

آراز خبر-  رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارومیه با صدور اطلاعیه ای از سرقت یک قبضه کلت دوره معاصر از موزه مردم شناسی ارومیه خبر داد.

به گزارش آراز خبر به نقل از میراث فرهنگی آذربایجان غربی، مهران عبد زاده در این اطلاعیه آورده است: ضمن تشکر از حساسیت رسانه‌ها به استحضار شهروندان عزیز می‌رساند اخیراً بدلیل اشکال فنی دوربین یکی از اتاق‌های موزه مردم شناسی یک قبضه اسلحه کمری دوره معاصر مورد سرقت قرار گرفت.

وی تاکید کرد: این کلت کمری فلزی با دسته چوبی به طول ۳۰ سانتی‌متر از اشیای غیر فرهنگی بوده و فقط ارزش نمایشی داشته و شئی تاریخی محسوب نمی‌شود.

عبدزاده افزود: موضوع در همان ساعات اولیه به مراجع انتظامی و آگاهی مربوطه اطلاع داده شد و اقدامات پلیسی لازم (چهره شناسی و انگشت نگاری) انجام و پیگیری‌های معمول در حال انجام است و نتایج خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است.

وی ادامه داد: این اداره با پرسنل شیفت موزه که در این امر کم توجهی کرده‌اند با جدیت تمام برخورد کرده و با توجه به حساسیت موضوع و با تاکید و راهنمایی کارشناسان امر و بمنظور ردیابی سارق یا سارقین از اطلاع رسانی به موقع معذور گشته و خوشبختانه با یافتن سرنخ‌های جدید درصدد حل موضوع هستیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/20 09:07 ق.ظ | دفعات بازدید: 3556 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot