ARAZKHABAR.IR

کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان راه اندازی می شود


کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان راه اندازی می شود مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری: در استان 50 میلیارد ریال برای راه اندازی کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان اختصاص یافته و توسط این دفتر جذب شده است.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،نیر الهامی گفت: همچنین اعتباری به میزان ۱۵ میلیارد ریال برای ایجاد خانه امن و ۵۰ میلیارد ریال هم برای ایجاد بازارچه خود اشتغالی بانوان سرپرست خانوار و کارآفرین توسط این دفتر جذب شده است.

وی با اشاره به ابلاغ این میزان اعتبار به بهزیستی آذربایجان غربی افزود: جذب اعتباری به میزان ۱۵ میلیارد ریال هم برای ایجاد گرمخانه بانوان (محلی برای اسکان موقت بانوان بی سرپناه غیر معتاد) به شهرداری ارومیه ابلاغ شده است.

الهامی اضافه کرد: برنامه ریزی ویژه‌ای برای ایجاد کمپ مجهز معتادان متجاهر بانو و خانه امن و گرمخانه بانوان در ارومیه و برای بازارچه‌ها در شمال استان، جنوب و هم مرکز استان انجام شده است.  

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: این میزان اعتبار با همراهی معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهور برای رفع مشکلات و مسایل مرتبط با بانوان در اختیار این استان قرار داده شده است.

الهامی یادآور شد: در صدد هستیم تا بهزیستی محل کمپ ترک اعتیاد بانوان را وسعت داده و ظرفیت آن را افزایش دهد؛ همچنین مقرر شده شهرداری تا زمان اتمام پروژه گرمخانه بانوان، محل موقتی جهت استقرار بانوان بی سرپناه غیرمعتاد تا هفته بعد فراهم کند.

وی تاکید کرد: همچنین اعتباری به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال توسط دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از طریق وزارت کشور برای تجهیز کمپ بانوان جذب شده بود که تجهیزات قبل از تکمیل کمپ بانوان خریداری شده است.

الهامی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی از جمله استان‌های ویژه در زمینه جذب اعتبار بوده و مدیریت ارشد استان نیز به عنوان رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اهتمام ویژه‌ای به مسایل مرتبط با پیشگیری، درمان و مبارزه با این افیون خانمانسوز دارد، گفت: درصدد هستیم با برنامه ریزی مناسب در راستای درمان بانوان معتاد متجاهر در استان گام‌های اساسی برداریم.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/08/23 11:28 ق.ظ | دفعات بازدید: 5737 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot