ARAZKHABAR.IR

کشف کالای قاچاق میلیاردی در مرزهای آذربایجان غربی


کشف کالای قاچاق میلیاردی در مرزهای آذربایجان غربی آراز خبر-  فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: ۶میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد.

 سردار محمد احمدی در این زمینه با اشاره به اجرای طرح کنترل نوار مرزی در استان گفت: مرزبانان استان در یک عملیات توانستند کالاهای قاچاق به ارزش ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کشف و پنج نفر را در این خصوص دستگیر کنند.

وی افزود: در قالب این عملیات، مرزبانان به چند خودروی عبوری در پایانه مرزی مشکوک شده و آنها را مورد بازرسی قرار دادند.

سردار احمدی اضافه کرد: در بازرسی از این خودروها، یک هزار و ۲۶۰ عدد محلول تزریقی، بیش از ۲ هزار قرص، ۲ هزار و ۶۲۰ لیتر سوخت، یک هزار و۵۰۰ قوطی تن ماهی، ۱۰۰ عدد تور ماهیگیری و ۳۰ متر تور کششی، ۱۱۰ کیلوگرم شکر، ۶۹ کیلوگرم چای، ۸۵ کیلوگرم برنج، ۳۲ کیلوگرم قند، ۱۳ کیلوگرم روغن مایع و ۱۳ هزار نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط شد.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، ادامه داد: در این زمینه، پنج متهم دستگیر و ۶ دستگاه خودرو نیز توقیف و تحویل مراجع قضائی شد.

سردار احمدی تاکید کرد: قاچاقچیان و متجاوزان بدانند که مرزنشینان و مرزبانان مقتدرانه با هرگونه تخلف و بی نظمی در مرز مقابله و برخورد می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/07 09:58 ق.ظ | دفعات بازدید: 3233 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot