ARAZKHABAR.IR

کشف و معدوم سازی 700 کیلو گرم گوشت کشتار غیر مجاز در آذربایجان غربی


کشف و معدوم سازی 700 کیلو گرم گوشت کشتار غیر مجاز در آذربایجان غربی معاون سلامت دامپزشکی آذربایجان غربی از کشف ،ضبط و معدوم سازی مقدار 700 کیلو گرم گوشت گاوی و گوسفندی از عاملان کشتارهای غیر مجاز در سطح استان خبر داد.
به گزارش آرازخبر، غلامرضا ملکی اظهارداشت: کشتار و عرضه غیر مجاز و غیر بهداشتی فرآورده های خام دامی  یقینا تهدید جدی علیه بهداشت عمومی و سلامت غذایی مردم محسوب گردیده و اداره دامپزشکی استان با تمام توان در راستای مقابله با مخاطرات بهداشتی ناشی از آلودگی های میکروبی نظیر کرونا ویروس از طریق فراورده های خام دامی و عرضه غیر بهداشتی با هر نوع کشتار غیرمجاز و کنار جاده ای دام ها برخورد جدی می کند.
وی ادامه داد : در راستای نظارت های ستادی دامپزشکی استان در طرح تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی  و  همچنین  جهت پیشگیری و مقابله با مخاطرات بهداشتی ناشی از الودگی های میکروبی از طریق فرآورده های خام دامی ،اکیب نظارت بهداشتی دامپزشکی استان در چند روز اخیر توسط گشت های میدانی در محور جاده نازلو واقع درشهرستان ارومیه از دو واحد قصابی مقدار 700 کیلو گرم گوشت قرمز گاوی و گوسفندی را کشف و ضبط کردند.
ملکی افزود: این مقدار فرآورده خام دامی به علت کشتار خارج از کشتارگاه دام و همچنین الودگی های ثانویه با هماهنگی مامورین نیروی انتظامی معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.
 وی تصریح کرد: کشتار غیرمجاز دام حتی در حد کشتار یک مورد دام هم ،در شرایط کنونی تهدید  علیه بهداشت عمومی جامعه محسوب می شود  و چون مصرف کنندگان و همچنین قصابان مستقیم با لاشه‌های کشتاری در تماس می باشند،  باعث انتشار بیماری های میکروبی می گردد.
معاون سلامت دامپزشکی استان از شهروندان درخواست کرد، ضمن عدم مصرف گوشت‌های بدون مهر و لیبل دامپزشکی، موارد کشتار غیرمجاز را به اداره کل دامپزشکی به شماره تلفن ۱۵۱۲ گزارش کنند.
 
خبر از مهناز رنجه بازو


تاریخ: 1399/01/15 10:13 ق.ظ | دفعات بازدید: 696 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot