ARAZKHABAR.IR

کرمانشاه ظرفیتی چشمگیر برای گسترش همکاری با اقلیم کردستان دارد


کرمانشاه ظرفیتی چشمگیر برای گسترش همکاری با اقلیم کردستان دارد آراز خبر-استاندار کرمانشاه با بیان اینکه امکان همگرایی های مشترک مرزی با وجود مشترکات بین کشورها افزایش می یابد، افزود: این استان ظرفیتی چشمگیر برای گسترش همکاری با اقلیم کردستان دارد.

آراز خبر-استاندار کرمانشاه با بیان اینکه امکان همگرایی های مشترک مرزی با وجود مشترکات بین کشورها افزایش می یابد، افزود: این استان ظرفیتی چشمگیر برای گسترش همکاری با اقلیم کردستان دارد.

محمد طیب صحرایی، ۱۱ خرداد در نخستین نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق که در ارومیه برگزارشد، افزود: توانمندی‌های کرمانشاه با استفاده از ظرفیت های نهاد حکومتی و با اثر بخشی بخش خصوصی می تواند پیشران حرکت به سمت پیشرفت باشد. 

وی با اشاره به توانمندی حوزه صنعت و معدن کرمانشاه گفت: سالانه ۱۲۰ میلیون تن تولیدات صنعتی و ۲۰ میلیون تن مواد معدنی در این استان تولید می شود که فرصتی برای صادرات محسوب می شود. 

صحرایی با اشاره به ظرفیتهای گردشگری کرمانشاه گفت: بهره مندی بیش از ۲ هزار اثر تاریخی در کرمانشاه، می تواند مقدمه ای برای راه اندازی تورهای گردشگری با اقلیم و برگزاری ایین های مشترک، ایجاد بازارچه صنایع دستی با اقلیم از جمله مشترکات باشد. 

وی با بیان اینکه کرمانشاه آمادگی صدور دانش فنی برای ارایه خدمات فنی و اجرای طرحهای فنی در بخش آب، کشاورزی، صنعتی با اقلیم را دارد، افزود: با وجود مهندسان و شرکتهای مهندسی اماده ارایه خدمات فنی، مهندسی، مبادله اطلاعات در صنعت راه سازی و ساختمان و اعزام تکنسین دارای کارت مهارت به اقلیم هستیم. 

استاندار کرمانشاه افزود: این استان آمادگی تولید انیمیشن، فیلم و سریالهای مشترک را دارد و می تواند گام موثری در انسجام فرهنگی بین دو کشور را دارد. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر کرمانشاه میزبان سه هزار دانشجوی مهمان خارجی است و امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد که این امر ظرفیت خوبی برای انواع همکاری های علمی با اقلیم کردستان عراق است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/11 10:37 ق.ظ | دفعات بازدید: 2723 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot