ARAZKHABAR.IR

پایان عملیات امدادرسانی در خوی


پایان عملیات امدادرسانی در خوی

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی از پایان عملیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان خوی خبر داد و گفت: در یک هفته گذشته ۲۱ هزار و ۵۳۵ زلزله زده خوی امدادرسانی شدند.


گروه خبر:به گزارش آراز خبر،حمید محبوبی اظهار کرد: بعد از وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در خوی در مجموع ۵۲ روستا با بهره مندی از توانایی خانه‌های هلال، دهیاران و همچنین تیم‌های عملیاتی و امدادی هلال‌احمر در مناطق زلزله‌زده ارزیابی شدند و از ساعات ابتدایی وقوع زلزله، اردوگاه‌های امدادی هلال‌احمر برپا و زلزله زدگان اسکان اضطراری یافتند.

وی ادامه داد: در این مرحله از امدادرسانی به متاثرین از این حادثه با صرف بیش از ۳۵۳ میلیارد ریال از توزیع بسته‌های زیستی، امدادی و بهداشتی میان زلزله‌زدگان خبر داد و افزود: تاکنون ۴۳۰۷ دستگاه چادر، ۱۱۱۹ تخته موکت، ۳۱۶۶ تخته پتو، والور ۵۲۶ شعله، بخاری برقی ۲۵۷۴ شعله، ۱۵۰۰ عدد آبمیوه و ۲۶۸۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته در میان زلزله‌زدگان تمامی مناطق متأثر از زمین لرزه توزیع شد.

محبوبی افزود: همچنین به منظور ارزیابی میزان خسارات و امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی این زلزله، ۹۱۵ نیروی عملیاتی نفر-روز در قالب ۶۰ تیم عملیاتی-روز شامل تیم‌های ارزیاب، آنست، آواربرداری، اسکان اضطراری، تغذیه و … با به کارگیری ۲۰۱ دستگاه خودروی سبک و سنگین عملیاتی-روز به مناطق آسیب دیده اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به اعزام تیم‌های پیشرو شهرستان خوی به مناطق زلزله‌زده بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه در استان گفت: در همان دقایق ابتدایی زلزله علاوه بر تشکیل ستاد مدیریت بحران در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC استان و سازمان امداد و نجات، ستاد مدیریت حوادث استانداری با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و ستاد مدیریت بحران شهرستان‌های متأثر نیز تشکیل شد.

محبوبی با اشاره به اهمیت جایگاه خانه‌های هلال در امدادرسانی به بلایای طبیعی، اظهار کرد: طبق وظایف و اهداف از پیش تعیین شده برای خانه‌های هلال، در همان لحظات ابتدایی زمین‌لرزه خوی، ۱۵ خانه هلال در روستاهای اطراف شهرستان خوی با هماهنگی مرکز فرماندهی ستاد استان به‌حالت آماده باش درآمده و بلافاصله ارزیابی وضعیت افراد و ابنیه روستا را قبل از رسیدن تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر آغاز و نتایج را به ستاد فرماندهی عملیات استان اعلام کردند.

وی تاکید کرد: بیش از ۱۰۰ نفر از داوطلبان فعال به زلزله‌زدگان امدادرسانی کرده و ۸۰ نفر داوطلب نیز در شهرستان‌های چایپاره، پلدشت، شوط، ماکو و چالدران در حالت آماده باش بودند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/11/05 10:52 ق.ظ | دفعات بازدید: 2991 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot