ARAZKHABAR.IR

وقف قرآنی در آذربایجان‌غربی کم رنگ است


وقف قرآنی در آذربایجان‌غربی کم رنگ است آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: موقوفات قرآنی از جمله زیباترین وقف‌ها است و این وقف همزمان با عید سعید فطر در استان احیا شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در آیین عبادی و معنوی نماز عید سعید فطر در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه اظهار کرد: سرمایه‌گذاری بر قرآن کریم یکی از زیباترین اعمال انسانی است و برخی در این خصوص اعمال خیریه و ‌موقوفاتی به نام‌ وقف قرآنی دارند، اما این اتفاق در آذربایجان‌غربی کم رنگ است.

وی اضافه کرد: قرآن کتاب آسمانی و چراغ راه مسلمانان است که باید مقداری از اموال خود را وقف ترویج این کتاب آسمانی کنیم و امیدواریم به زودی شاهد احیا فرهنگسرای قرآن و عترت از سمت شهرداری ارومیه باشیم.

وی افزود: ماه مبارک رمضان از سمت خداوند وسیله‌ای از نوع رحمت الهی است تا معصیت‌های ما بندگان فرصت بخشیده شدن را داشته باشند.

وی با اشاره به دعاهای رمضان در صحیفه سجادیه بیان کرد: زمانی که ماه رمضان به اتمام می‌رسد، امام سجاد(ع) در دعای ۴۵ با عنوان‌ اتمام روزه‌داری به ماه رمضان سلام نثار می‌کند که از فضیلت، برکت و فضل رمضان بی نصیب شدیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین قریشی افزود: انسان شاید در این دنیا درکی از بخشش و فضیلت ماه رمضان نداشته باشد مگر در روز قیامت که اجر آن بیشتر آشکار می‌شود.

وی افزود: اگر در این ماه مبارک، هر روز یک بخش از قرآن کریم قرائت می‌شد نباید پس از اتمام ماه رمضان اعمال آن نیز فراموش شود بلکه ضمن برگزاری محافل قرآن خوانی، اعمال آن نیز تقویت شود.

وی با تاکید بر ‌اینکه صبر یکی از صفات مومنان است افزود: علاوه بر ‌اینکه خودمان در ‌زندگی‌خویش باید صبر پیشه کنیم باید دیگران را نیز ‌به صبر دعوت کنیم که صبر بر مصیبت، صبر عند المعصیت و صبر طاعت سه شاخص صبر است و نباید از آن غافل شد.

وی ‌ادامه داد: منظور ‌از صبر طاعت یعنی باید در اطاعت از فرامین الهی صبر پیشه کرد و به همه آنان عمل کرد تا لیاقت ورود به بهشت را در نتیجه اعمال خود داشته باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین قریشی اضافه کرد: پس از عید فطر نیز تمام محافل و آیین‌های عبادی رمضان باید ادامه دار باشد.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ به عنوان جهش تولید با مشارکت مردم از سمت مقام معظم رهبری گفت: مردم، مدیران و مسوولان همگی باید به سمت تحقق این شعار در کشورمان خاصه در آذربایجان‌غربی حرکت کنیم چراکه این موضوع مهمی است و تاکید بر شاخص مشارکت مردمی از تدابیر روز جامعه است.

وی افزود: امیدواریم به زودی شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیست کودک کش باشیم که امروز آرامش و ‌زندگی مردم غزه و فلسطین را مختل کرده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/22 09:10 ق.ظ | دفعات بازدید: 2587 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot