ARAZKHABAR.IR

وقف سه قطعه زمین توسط یک خیر در شهرستان مهاباد


وقف سه قطعه زمین توسط یک خیر در شهرستان مهاباد رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد گفت: احمد مینا یکی از خیرین روستای گرده‌به‌ردان این شهرستان در نخستین روز دهه وقف سه قطعه زمین را وقف کرد.

 به گزارش آرازخبر، سیدحسین مقتدر از وقف سه قطعه زمین توسط یک خیر در شهرستان مهاباد خبرداد و اظهار داشت: این خیر یک قطعه زمین ۱۴۰ متر مربعی را وقف ساخت خانه عالم، یک قطعه زمین ۲۶۰ متر مربعی را وقف ساخت مسجد زنانه و یک قطعه زمین ۱۰۰ متربه  مربعی را وقف ساختمان دهیاری روستا کرده است.

وی اضافه کرد: این سه موقوفه جدید در مجموع ۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و ارزش ریالی آنها بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی افزود: با ثبت این سه موقوفه جدید در مهاباد تعداد موقوفه‌های امسال این شهرستان به ۱۵ موقوفه به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال رسیده و مهاباد همچنان در ثبت موقوفه‌های جدید در آذربایجان‌غربی پیشتاز است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد با بیان اینکه مجموع موقوفه‌های این شهرستان به ۴۹۸ مورد و یکهزار و ۶۴۱ رقبه رسیده است، اضافه کرد: عمده وقف‌های این شهرستان برای ساخت خانه عالم و خانه قرآن، ساخت مساجد زنانه و مردانه و احداث مدرسه بوده است.

مقتدر با بیان اینکه خیران این شهرستان سال گذشته نیز ۲۱ موقوفه به ارزش ۲۵ میلیارد ریال را وقف کرده بودند ادامه داد: قدیمی‌ترین موقوفه مهاباد که بیش از ۳۵۰ سال قدمت دارد موقوفه «بداغ سلطان» این شهر است که شامل بخشی از زمین‌های زراعی در چهار روستای مهاباد، ۶ روستای بوکان و ۲ روستا در سقز استان کردستان است.

وی در خصوص فعالیت‌های فرهنگی این اداره نیز گفت: با توجه به اینکه پرداختن به موضوع‌های قرآنی از محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری است، بر این اساس امسال ۱۵۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های حفظ، روخوانی و حفظ موضوعی قرآن در این شهرستان آموزش خواهند دید.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد با بیان اینکه وقف ظرفیتی قابل توجه برای رفع مشکلات جامعه است، بیان کرد: تلاش ما این است که وقف‌های جدید و نیت واقفان مطابق نیازهای روز جامعه باشد زیرا روز به روز جامعه با نیازهای مختلفی رو به رو می‌شود که باید برای رفع این نیازها وقف‌های جدیدی انجام شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/07 10:07 ق.ظ | دفعات بازدید: 449 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot