ARAZKHABAR.IR

هیچ موردی از ویروس کرونا در زندان های استان دیده نشده است


هیچ موردی از ویروس کرونا در زندان های استان دیده نشده است مدیر کل زندان های آذربایجان غربی گفت: هیچ موردی از ویروس کرونا در زندان های استان دیده نشده است.

به گزارش آرازخبر، حمزه بروجنی در خصوص اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ورود بیماری کرونا به زندان های استان، اظهارداشت: همانطور که همگی به خوبی آگاهیم متاسفانه ویروس کرونا همچون سایر کشورهای دنیا به کشور ما نیز رسیده و این اداره کل از چندی قبل نسبت به این موضوع آمادگی کامل داشته است.
وی افزود: با اینکه خوشبختانه هنوز فردی در استان دچار بیماری نشده است ، لیکن این اداره کل از قبل از شیوع بیماری در کشور و زمانیکه در کشور چین مطرح شد نسبت به آمادگی برای تهیه امکانات بهداشتی و تجهیزات لازم اقدام نمود.
بروجنی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زندان ها خاطرنشان کرد:  بنا به پیش بینی انجام شده و اهمیت سلامتی زندانیان ، از چندی قبل با تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در ستاد اداره کل  وسایل پیشگیری از قبیل ماسک ،دستکش ، مواد ضدعفونی و تب سنج های پیشرفته که با فاصله مطمئن اقدام به تب سنجی می نمایند خریداری و در تمامی زندان ها توزیع شده است .
مدیر کل زندان های استان ادامه داد: در طول این مدت جلسات متعددی با ریاست محترم سازمان زندان های کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردیده ،  که در این جلسات دستورات لازم از طرف سازمان اعلام و مقرر شده  به صورت روزانه  موضوعات بهداشتی تمامی زندان ها رصد و به حوزه بهداشت و درمان سازمان منعکس گردد.
وی تصریح کرد : علاوه بر جلسات با سازمان ، جلسات متعددی با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفته که علاوه بر استفاده از تجربیات آنها ، دستورالعمل های ارسالی از طرف دانشگاه که در قالب بسته های آموزشی در بین زندان ها توزیع و کادر درمانی هر زندان به صورت روزانه ۲ مرتبه نسبت به اطلاع رسانی و آموزش زندانیان در بند های زندان اقدام می کنند.
بروجنی همچنین در خصوص ایجاد فضای قرنطینه برای زندانیان تازه وارد و افرادی که از مرخصی باز می گردند گفت: با تمهیدات اتخاذ شده اماکنی از زندان برای نگهداری افرادی که تازه وارد زندان می شوند و یا از مرخصی برمی گردند تهیه شده که قبل از ورود نیز از لحاظ نداشتن علائم اولیه بیماری تست می شوند ، تا خدای ناکرده  فردی که مبتلا گردیده به داخل زندان راه پیدا نکند.
وی درباره اقدامات انجام گرفته قضائی برای تمدید مرخصی زندانیان گفت : با تعاملات انجام گرفته با رئیس کل محترم دادگستری و دادستان مرکز استان پیشنهاداتی انجام شده که امیدواریم به زودی شاهد موافقت این عزیزان برای تمدید مرخصی و یا اقدامات بعدی قضائی باشیم
مدیر کل زندان های آذربایجان غربی متذکر شد: پیگیری مشکلات زندانیان و حفظ بهداشت و سلامت جسمی و روحی آنان از دغدغه های مسئولین زندان ها و مراجع قضایی بوده که ضمن پیگیری و برنامه ریزی های منسجم در جهت اعتلای اهداف والای سازمانی کوشش می شود ، هیچ مشکلی برای این عزیزان پیش نیاید و خانواده زندانیان هم باید مطمئن باشند که سربازان عرصه اصلاح و تربیت از هیچ کوششی برای رسیدن به این منظور دریغ نخواهند کرد.


برچسب ها: امور زندان ها

تاریخ: 1398/12/07 04:47 ب.ظ | دفعات بازدید: 3508 | چاپ