ARAZKHABAR.IR

هوشمندسازی مرز در آذربایجان‌غربی از اولویت‌های مرزبانی کشور است


هوشمندسازی مرز در آذربایجان‌غربی از اولویت‌های مرزبانی کشور است آراز خبر- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات بسیار خوب صورت گرفته در حوزه بهبود اقدامات رصد مرز در استان طی ۱۵ سال گذشته گفت: هوشمندسازی مرزها از اولویت‌های مرزبانی است.

آراز خبر- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات بسیار خوب صورت گرفته در حوزه بهبود اقدامات رصد مرز در استان طی ۱۵ سال گذشته گفت: هوشمندسازی مرزها از اولویت‌های مرزبانی است.

سردار محمد احمدی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که همزمان با روز خبرنگار برگزار شد،  افزود: هوشمند سازی مرز از اهداف راهبردی ماست و همواره برنامه ریزی‌های برای پایش الکترونیکی مرز در دستور کار بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص اقداماتی صورت گرفته است، اضافه کرد: آذربایجان غربی در کنار سیستان و بلوچستان ا اولویت‌های تجهیز مرز به دوربین‌ها و تجهیزات اپسکی و حرارتی است.

سردار احمدی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت امنیت مرزهای استان مطلوب است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: مرزهای استان آماده سرمایه گذاری هستند و امروزه، مرزها تبدیل به فرصت شده است.

سردار احمدی یادآور شد: تضمین کننده و ضامن امنیت در مرزهای استان خون پاک شهداست؛ شهیدان ارزشمندی را تقدیم این آب و خاک نموده‌ایم و با خون این شهدا از امنیت مطلوب برخوردار هستیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای میزبانی از زوار اربعین سال جاری در مرز تمرچین گفت: تمهیدات ویژه ای برای این امر در مرزبانی صورت‌ گرفته است.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی از افزایش کشفیات قاچاق در حوزه های مختلف در مرزهای استان خبر داد و تاکید کرد: امسال هفت هزار و ۳۶۲ راس احشام کشف شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/17 12:11 ب.ظ | دفعات بازدید: 2805 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot