ARAZKHABAR.IR

 هفتمین رویداد استارت آپی اینوتکس شمالغرب برگزار می شود


 هفتمین رویداد استارت آپی اینوتکس شمالغرب برگزار می شود آراز خبر- معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی بر لزوم توجه به فرایند تبدیل ایده به محصول در برگزاری رویدادهای استارت آپی تاکید کرد.

جواد کرمی  روز چهارشنبه در نشست خبری هفتمین رویداد کارآفرینی استارت آپی شمال غرب با اشاره به میزبانی ارومیه از یک رویداد منطقه‌ای استارت آپی افزود: منطقه‌ای بودن این رویداد و حضور ۱۵ صندوق برای سرمایه‌گذاری از ویژگی‌های هفتمین رویداد اینوتکس است. 

وی با بیان اینکه برگزاری رویدادهای این‌چنینی حلقه اولیه در شناسایی و جذب سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، افزود: ضروری است در هر رویدادی به فرآیند تبدیل ایده‌ها به محصول نهایی و بهره‌برداری اقتصادی توجه شود تا از این فرصت برای رشد شاخص‌های اقتصادی استان استفاده شود. 

معاون استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: هرچه ارتباط علم و صنعت قوی‌تر باشد شاهد ارتقای در شاخص‌های اقتصادی خواهیم بود. 

کرمی با اشاره به انتخابات پیش رو نیز گفت: مطمئناً روز جمعه ۱۱ اسفندماه مردم استان در پای صندوق‌های رای همانند ۲۲ بهمن ماه حماسه‌ای دیگر خلق خواهند کرد. 

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی نیز از برگزاری هفتمین رویداد استارت آپی اینوتکس شمالغرب با حضور ۵ استان آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان و زنجان به میزبانی ارومیه خبرداد. 

جواد نوری نیا با اشاره به برگزاری این رویداد ملی در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه در پردیس علم و فناوری دانشگاه ارومیه افزود: این رویداد امسال در ۲۳ بخش برگزار می‌شود که تاکنون ۱۵ صندوق سرمایه‌گذاری حضور خود را برای همکاری قطعی کردند. 

وی با اشاره به اینکه ششمین دوره این رویداد سال گذشته با حضور ۳ استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و اردبیل برگزار شد، گفت: ۸۷ طرح به ششمین دوره رویداد اینوتکس ارسال شد که بیشترین طرح مربوط به آذربایجان غربی بود. 

نوری نیا ادامه داد: طی دوره پیشین رویداد ملی استارت آپی اینوتکس، ۲۰ طرح وارد مرحله کشوری شد و ۱۰۰ شخص و سازمان در این رویداد حضور و همکاری داشتند. 

رییس پارک علم و فناوری استان گفت: برگزاری این رویداد فرصتی برای فرهنگسازی توجه به امر فناوری و نوآوری و جذب سرمایه‌گذاران و تبدیل ایده‌ها به کسب و کار است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/09 02:17 ب.ظ | دفعات بازدید: 2645 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot