ARAZKHABAR.IR

هشدار هواشناسی در آذربایجان غربی


هشدار هواشناسی  در آذربایجان غربی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با صدور هشدار سطح زرد در خصوص احتمال وقوع وزش باد شدید،رگبار باران،رعد وبرق و کاهش محسوس دما هشدار داد.

 براساس هشدارسطح زرد شماره 23  این اداره کل ، براساس بررسی آخرین الگوهای پیش یابی و با توجه به افزایش گرادیان فشاری و عبور امواج ناپایدار از تراز میانی جو ،احتمال وزش باد شدید (تا 85 کیلومتر بر ساعت)،  رگبار باران و رعد و برق(در شمال استان)و از اواخر هفته جاری همراه با کاهش محسوس دما (بین 4تا6درجه)  وجود دارد .

 براساس این اطلاعیه ،وزش باد شدید از بد از ظهر امروز وبارندگی از بعد از ظهر جمعه  آغاز خواهد شد.

براین اساس  احتمال مخاطره  وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک، رگبار باران و رعد وبرق (در مناطق مستعد تگرگ در کلیه مناطق استان و بارندگی در نیمه شمالی استان  وجود دارد .

در این اطلاعیه آمادگی لازم در خصوص آبگرفتگی معابر شهری،و سیلابی شدن مسیلها در شمال استان،  اجتناب از تردد و اتراق  در حاشیه رودخانه ها و مسیلها ،-پرهیز ا ز کوهنوردی وصعود به ارتفاعات با توجه به سیلاب و احتمال برخورد صاعقه و وزش باد ،و محکم کردن سازه ،گلخانه ها،و بنرهای  تبلیغاتی  توصیه می شود.

 

هشدارهای هواشناسی در سه سطح ، زرد به معنی (آگاه باشید) هشدار نارنجی به معنی (آماده باشید) و هشدار سطح قرمز به معنی (اقدام کنید) صادر می شود .


برچسب ها:

تاریخ: 1400/06/11 05:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 3008 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot