ARAZKHABAR.IR

نقش بی‌بدیل اساتید دانشگاهی در تبیین جلوه‌های جهاد و شهادت


نقش بی‌بدیل اساتید دانشگاهی در تبیین جلوه‌های جهاد و شهادت آراز خبر- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاهی نقش مهم و بسزایی در جهاد تبیین دارند و با ترویج مسیر زندگی شهدا می‌توانند اثرگذاری خود را در جامعه را نشان دهند.

 رضا ابراهیمی روز سه‌شنبه در چهارمین یادواره شهدای غواص آذربایجان‌غربی افزود: در هر مقطع از زمان، دشمنان هر بار با یک ابزاری وارد صحنه مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی شده اند و در حال حاضر نیز با شیطنت و سیاه‌ نمایی یک جنگ ترکیبی تمام عیار علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته اند.

وی با تاکید بر لزوم ورود اساتید دانشگاهی در این میدان جنگ اضافه کرد: اساتید دانشگاهی نقش بسزایی در جهاد تبیین و جنگ نرم دارند و با مسیر سازی برای دانشجویان و جوانان این مرز بوم چراغ هدایت علمی در جنگ نرم هستند.

وی ادامه داد: امروز تک تک افراد جامعه از جمله مدیران و دانشگاهیان باید در بحث جهاد تبیین ورود جدی داشته باشند چراکه دشمن با تمام قدرت و توان خود در حال انجام جنگ نرم است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در طول ۴۴ سال گذشته، اقدامات بزرگی در کشورمان رخ داده است، اظهار کرد: مجاهدت‌ و جان‌فشانی‌های شهدا امروز موجب آسایش و رفاه جامعه اسلامی ایران شده است و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره آنها کمتر از مسیر شهادت نیست.

ابراهیمی با تاکید بر گرامیداشت یاد شهدای غواص گفت: این شهدا به صورت مظلومانه در دل آب به شهادت رسیدند و خون آنها درخت تنومند انقلاب اسلامی را درمسیر توسعه و پیشرفت آبیاری کرده است.

نقش اساتید دانشگاهی در تبیین جلوه‌های جهاد و شهادت بی‌بدیل است

وی افزود: عمده مدیران هشت سال دفاع مقدس جوانان ۱۸ تا ۲۲ ساله بودند که آینده ایران اسلامی را به جوانان امروز سپردند که نسل جدید باید در عرصه جنگ نرم حضور قدرتمندی داشته و آن را مدیریت کنند.

وی با اشاره به لزوم تبیین روحیه بسیجی در جامعه اضافه کرد: ما اگر بتوانیم روحیه بسیجی و انقلابی گری را در جامعه تقویت کنیم، در واقع تمامی مشکلات رفع می‌شود چراکه با ابزار جهاد تبیین می‌توان در همه حوزه‌ها با نیت الهی و مردمی پیش رفت.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انتخابات پیش رو در ۱۱ اسفند ماه ادامه داد: دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری از اتفاقات مهم اسفند امسال است که مطمئن هستیم جوانان مشارکتی قابل توجه در آن خواهند داشت.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی هم در این مراسم اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است که شهدا یک اثر راهبردی در تاریخ جامعه بشریت دارند که از صدر اسلام تاکنون این اثر زنده و پاینده است.

سردار رحیم جهانبخش با تاکید بر لزوم اشاعه فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت گفت: فرهنگ شهادت مسیری است که انقلاب اسلامی را در رسیدن به اوج تمدن سازی مشایعت و این راه را هموار کرده است.

نقش اساتید دانشگاهی در تبیین جلوه‌های جهاد و شهادت بی‌بدیل است

وی افزود: شهدا در مسیر انقلاب اسلامی درخشیدند و نقش مهمی در برپایی این نظام دارند تا اینکه امروز شاهد تمدن سازی انقلاب اسلامی هستیم.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به لزوم اشاعه فرهنگ شهادت اضافه کرد: امروز در سایه این قدرت تمدن سازی شاهد صدور فرهنگ شهادت در تمام نقاط دنیا هستیم تا جایی که به مرزهای قلب اروپا رسیده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی نیز در این آیین با اشاره مقام و منزلت شهادت در فرهنگ ایران اسلامی اظهار کرد: ما باید با سیره و منش شهادت انس بگیریم چراکه آنها با گذر از سیم خاردار نفس خویش و با عبور از میدان مین به والاترین درجه رسیدند.

حجت‌الاسلام داوود میرزایی با بیان اینکه خانواده‌های شهدا چشم و چراغ ما هستند، ادامه داد: نباید از پیام‌ها و وصیت نامه‌های شهدا غافل شویم و باید آنها را در مسیر زندگی خویش تعریف کنیم.

نقش اساتید دانشگاهی در تبیین جلوه‌های جهاد و شهادت بی‌بدیل است

وی با بیان اینکه دانشگاهیان الگوی جامعه هستند، گفت: اساتید دانشگاهی با استفاده از فضای دانشگاهی درصدد تعریف فرهنگ ایثار و مقاومت به جوانان این مرز و بوم باشند چراکه آینده ایران در دستان این دانشجویان است.

رییس دانشگاه فنی حرفه‌ای آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: هیات علمی، اساتید دانشگاهی و دانشگاهیان سهم بزرگی در جهاد تبیین دارند تا فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر شهدا غواص را در جامعه نشان دهند.

رسول خداویردی‌وند با اشاره به هدف برگزاری یادواره شهدای غواص آذربایجان‌غربی اظهار کرد: چهارمین یادواره شهدای غواص و شهدای امنیت استان در ارومیه با هدف بزرگداشت رشادت، شجاعت شهدا و عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر بزرگداشت فرهنگ ایثار، رشادت و مقاومت مردم آذربایجان برگزار می‌شود.

نقش اساتید دانشگاهی در تبیین جلوه‌های جهاد و شهادت بی‌بدیل است

آیین چهارمین یادواره شهدای غواص و بزرگداشت شهدای امنیت آذربایجان‌غربی در سال شهید مهدی باکری دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارومیه برگزار شد.

آذربایجان‌غربی دارای ۴۰ شهید غواص است و در این یادواره از تعدادی از رزمندگان غواص، جانبازان غواص و فرماندهان وقت دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا تجلیل شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/05 01:16 ب.ظ | دفعات بازدید: 2298 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot