ARAZKHABAR.IR

موانع پرداخت تسهیلات جوانی جمعیت در آذربایجان غربی رفع شود


موانع پرداخت تسهیلات جوانی جمعیت در آذربایجان غربی رفع شود آراز خبر-استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بانک‌ها مکلف به اجرای تکالیف حوزه پرداخت تسهیلات جوانی جمعیت هستند، گفت: نارضایتی مردم از بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات فرزندآوری باید رفع شود.

 محمدصادق معتمدیان عصر چهارشنبه در جلسه ستاد جوانی جمعیت آذربایجان غربی افزود: باید تلاش شود تا با جدیت اولویت‌های تمهید شده در این ستاد پیش برود.

وی اضافه کرد: تولید برنامه آموزشی تخصصی برای جامعه هدف از جمله مدارس و دانشگاه‌ها نیز در این خصوص بسیار مؤثر است.

وی با بیان اینکه جوانی جمعیت، برنامه راهبردی بلندمدت در کشور است، ادامه داد: باید دراین خصوص برنامه مستمری باشد که با مخاطب ارتباط برقرار کند.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: لازم است برنامه ثابت هفتگی در صداو سیمای استان پیرامون جوانی جمعیت و فرزند آوری اجرا و همچنین مسائل مربوط به آن از طریق کارشناسان و کنشگران اجتماعی بررسی شود.

معتمدیان اظهار کرد: همچنین برای انعکاس در شبکه‌های مجازی نیز باید تولید محتوا کرده و از ظرفیت جوانان انقلابی، نخبگان و دانشگاهیان استفاده شود و به عبارتی این موضوع به مردم و جریانات مردمی واگذار شود.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش در این زمینه گفت: در بحث آموزش از طلاب خواهر و برادر و همچنین دانشگاهیان در جهت تبیین و دنبال کردن دیدگاه‌های حاکمیتی و نظام در خصوص برنامه جوانی جمعیت استفاده شود.

وی افزود: سخنرانانی در مدارس و دانشگاه‌ها به تبیین دیدگاه‌های حاکمیتی و نظام اسلامی بپردازند و درمساجد نیز از روحانیان خواهر و برادر استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی بر لزوم اعطای تسهیلات و حمایت‌های معیشتی به جامعه هدف تاکید کرد و ادامه داد: در این زمینه تکالیف نهادهای مسؤول مشخص است که باید طبق آن، برنامه ریزی و اجرا کرد.

سختگیری‌های بی مورد در اعطای وام برداشته شود

معتمدیان با بیان اینکه یکی از نارضایتی‌هایی که وجود دارد، نارضایتی از بانک‌ها در اعطای وام است، اظهار کرد: اگر خدمت می‌کنیم، باید خدمتمان بی منت باشد و نارضایتی ایجاد نکند.

وی تاکید کرد: دربرخورد با ارباب رجوع باگشاده رویی برخورد شود و سختگیری‌های بی مورد کنار گذاشته شود؛ اغلب مراجعه کنندگان در این بخش دهک‌های پایین جامعه هستند نباید هرکدام برای یک وام چندین مرتبه به بانک مراجعه کرده و رفت و آمد کنند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: نظارت درون سازمانی بر نظارت برون سازمانی ارجح است و چهارچوب‌ها و منشورهای اخلاقی حکومت ما حکومت مردم سالاری دینی است.

وی در خصوص تخصیص زمین هم تاکید کرد: واگذارای اراضی به متقاضیان واجد شرایط صورت گیرد و دراین خصوص با جدیت عمل شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/29 07:25 ب.ظ | دفعات بازدید: 2548 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot