ARAZKHABAR.IR

معیار مسلمانی در دنیای امروز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است


معیار مسلمانی در دنیای امروز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه گفت: معیار مسلمانی در دنیای امروز، حمایت از مردم مظلوم فلسطین است و هر فردی در این صحنه و در این شرایط از آنان حمایت نکند، مسلمان نیست.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: رژیم غاصب صهیونیستی ۷۰ سال است که به کودک کشی مشغول بوده و به پیر و جوان رحم نمی‌کند و این موضوع محکوم است.

وی ادامه داد: غاصبان اسرائیلی هم اکنون با مظلوم نمایی درصدد اجرای توطئه های مختلف و حمله مجدد به غزه و شهادت ساکنان آن هستند و آمریکا هم حامی این جنایت‌هاست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی‌ اظهار کرد: جنایت‌های صبرا و شتیلا هنوز فراموش نشده که غاصبان زنان حامله مسلمان را به چه وضع شنیعی می‌کشتند و این اتفاقات، نتیجه اعمال خود این صهیونیست‌هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر کمک به مردم مظلوم فلسطین به عنوان یک وظیفه دینی، شرعی و انسانی تاکید دارند، اضافه کرد: همیشه باید دشمن ظالم و یار و یاور مظلوم بود و بارها در دین اسلام و آیات و روایات بر این مساله تاکید شده است.

وی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب بعد از این حمله اخیر رزمندگان غزه و فلسطین، این شکست بزرگ برای این رژیم قابل ترمیم نیست و زیرساخت‌های این رژیم قابل مرمت نخواهد بود.

امام جمعه ارومیه افزود: به یاری خداوند، این رژیم منحوس از روی زمین حذف شدنی است و به زودی حذف خواهد شد و خداوند بر نصرت حق تاکید کرده است.

وی با اشاره به روز استاندارد نیز اظهار کرد: اگر یک محصول بخواهد در بازار رقابت موفق داشته باشد، باید در مساله کیفی سازی دقت شود و مسوولان ناظر و استاندارد باید نظارت بسیار دقیقی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم کم فروشی را محکوم کرده است، ادامه داد: در قیامت افرادی که به نام سود کردن در مواد اولیه محصول کم فروشی می‌کنند و همچنین ناظران مسوولیت دارند و لازم است اعتماد سازی شود.

وی با اشاره به ۲۶ مهر و روز تربیت بدنی اضافه کرد: خداوند رغبتی به انسان‌های ضعیف و ناتوان ندارد و لازم است که با ورزش خود را توانمند و قوی کنیم و صحت و سلامت و قوت را نباید فراموش کرد و لازم است قدر نشاط را بدانیم.

وی با بیان اینکه جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر از مشهد مقدس میهمان این استان هستند، گفت: جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی این افتخار را دارند که بخشی از بدنشان زودتر از خودشان به بهشت می رود.

نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان‌غربی‌ افزود: این جانبازان شهدای زنده هستند و نفس و وجود آنان برای ما برکت و افتخار است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/21 03:17 ب.ظ | دفعات بازدید: 3086 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot